Suriyeli sığınmacılara yönelik önemli proje

Suriyeli sığınmacılara yönelik önemli proje

Türk Kızılayı Gaziantep Toplum Merkezi ile Gaziantep Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği arasında Suriyeli mültecilerin ve yerel toplulukların mesleki eğitim olanaklarından yararlanarak istihdam edilebilirliklerinin artırılması ve sosyal uyumun sağlanması amacı ile kurslar başlayacak. GESOB Başkanı Ömer Küsbeoğlu, düzenlenecek olan kurslar sayesinde Türk ve Suriyeli işsizlere yönelik istihdamın önünün açılacağını kaydetti.

 

 

GESOB İLE TÜRK KIZILAYI ARASINDA PROTOKOL İMZALANDI

Türk Kızılayı Gaziantep Toplum Merkezi ile Gaziantep Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği arasında Suriyeli mültecilerin ve yerel toplulukların mesleki eğitim olanaklarından yararlanarak istihdam edilebilirliklerinin artırılması ve sosyal uyumun sağlanması amacı ile “istihdam odaklı mesleki eğitim programı” başlatılıyor. Gaziantep Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği (GESOB) ile Türk Kızılayı arasında başlatılacak kurslar kısa süre içerisinde başlayacak. Konuya ilişkin olarak açıklama yapan GESOB Başkanı Ömer Küsbeoğlu, şu açıklamalarda bulundu;

“Program kapsamında dört branşta toplam 70 Suriyeli ve 10 Türk katılımcıya mesleki eğitim faaliyetleri uygulanacak, katılımcıların kişisel gelişimlerinin yanı sıra mesleki becerileri de geliştirilerek istihdama yönlendirilmeleri yapılacaktır. Program kapsamında tüm katılımcıların en az %20 si ilgili sektörlerde istihdam edilmesi hedeflenmiştir. Eğitim uygulamaları 18.03.2019 tarihinde başlayıp 05.09.2019 tarihinde tamamlanacaktır.”

Türkiye Kızılay Derneği Gaziantep Toplum Merkezi Yöneticisi Salih Doğan ise yapılan protokol çerçevesinde Suriyeli ve Türk işsiz vatandaşların istihdama kavuşturulacağını kaydetti.

GÜNDEM
Aysu Yıkmış
14.03.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin