SORUMLULAR HAKKINDA CEZAİ İŞLEM BAŞLATILDI

SORUMLULAR HAKKINDA CEZAİ İŞLEM BAŞLATILDI

Karkamış’ta bir öğrenci servisinden inen 35 ilkokul öğrencisinin haber olmasının ardından Karkamış Kaymakamlığı tarafından yapılan soruşturmada öğrenci servisinin korsan olduğu netleşti. Kaymakamlıktan yapılan açıklamada olayla ilgili olarak korsan öğrenci taşımacılığı yapan araç sahipleri hakkında cezai işlem uygulandığını dile getirildi.

Karkamış ilçesinde geçtiğimiz günlerde ilkokul öğrencilerinin taşındığı servis aracından inen 35 çocuk tartışma konusu olmuştu. İlkokul öğrencilerinin taşıma işini alan firmanın aracı olduğu iddia edilen o öğrenci servisinin korsan çalıştığı belirlendi. Korsan çalışan servis aracıyla ilgili olarak gerekli yasal işlemler Karkamış Kaymakamlığı tarafından yapıldı. Olayla ilgili olarak soruşturma başlatılırken ilçede korsan çalışan servis araçları ise faaliyetlerinden men edildi.

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNDEN AÇIKLAMA GELDİ

Karkamış İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada adı geçen öğrenci servisinin korsan çalıştığı ve bu araçla ilgili olarak gerekli işlemlerin yapıldığı belirtildi. Yapılan açıklamada, “Haberlere konu olan öğrenci servisi aracı öğrenci taşıma işi ihalesini kazanan firmaya ait olmadığı gibi korsan taşımacılık yapan araçla ilgili olarak gerekli olan işlemler tamamlanmıştır” denildi. Yaşanan olayda sorumlular hakkında gerekli tahkikatın ivedilikle tamamlanacağına dikkat çekilen açıklamada, “Korsan olarak çalışan öğrenci servisi, taşıma ihalesini kazanan firmaya ait araç gibi gösterilmiştir. Yapılan inceleme ve kamera kayıtlarından adı geçen aracın korsan çalıştığına kesin kanaat getirilmiştir” denildi.

SERVİS ARACINDAN İNEN ÖĞRENCİLER VE GÖRÜNTÜ MİZANSEL

Karkamış ilçesinde yaşanan olayda korsan olarak çalışan öğrenci servisinin önceden ayarlandığı ve öğrencilerin bilinçli bir şekilde görüntü altına alındığı ortaya çıktı. Geçtiğimiz yıllarda öğrenci taşıma ihalesini kazanan fakat bu yıl kaybeden kişi veya kişiler tarafından görüntünün kayda alındığı ve gazetelere servis edildiği Karkamış Kaymakamlığı tarafından belgelendi.

GÜNDEM
Aysu Yıkmış
2.12.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin