Soğuk havada ısınacaklar

Soğuk havada ısınacaklar

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, sıcaklığın eksilerde olduğu bu günlerde sokak kedileri için kedi besleme evi ve barınak yaptı. Yapılan barınaklarda sadece kediler değil köpeklerde barınıyor. Yemlerin bile düzenli olarak konulduğu barınaklardan dolayı hayvan severler Büyükşehir Belediyesine teşekkür ettiler.

SOKAK HAYVANLARI ŞİMDİ DAHA MUTLU

Hava sıcaklığın eksilere düştüğü Gaziantep’te Sokak hayvanlarını unutmayan Büyükşehir Belediyesi Doğal Hayatı Koruma Daire Başkanlığı, kent genelinde hayvan besleme evi ile barınaklarının yapımı için harekete geçti. Daha önce de sokak köpekleri için merkez ve ilçelerde beslenme noktaları oluşturan daire başkanlığı, sokakta yaşayan kediler içinde şehrin muhtelif yerlerinde kedi besleme evi ve barınak yapmıştı. Barınaklardan faydalanan sokak hayvanları aynı zamanda karınlarını da doyuruyorlar.

GÖREVLİLER DEVAMLI TAKİP EDİYOR

Kedilerin su ve yem ihtiyacını karşılayacak ve onları soğuk havada koruyacak besleme evi ve barınaklar, görevliler tarafından sürekli takip ediliyor. Kentin çeşitli yerlerinde barınak koymaya devam edeceklerini kaydeden Doğal Hayatı Koruma Daire Başkanı Celal Özsöyler, “Pilot bölge olarak Kavaklık Parkı'nın seçtik. Bundan sonra belirleyeceğimiz yerlere barınak kurmaya devam edeceğiz. Sokakta yaşayan kedilere bu barınaklarda sahip çıkıp, barınma ve beslenme ihtiyaçlarını karşılayacağız. Beslenme evleri sürekli olarak kontrol edilecek ve mama ile yem takviyesi yapılacak” dedi.

GÜNDEM
Fatih Çeliktürk
8.11.2018

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin