SEVİNİRİZ AĞLANACAK HALİMİZE!..

Ekonomik koşulların iyiye gitmediği Şahinbey ilçesinde yerel yönetim her gün 8 bin 500 aileye sıcak yemek yardımında bulunuyor. Diğer yandan yerel yönetim vatandaşların et ihtiyacını karşılamak amacıyla şu ana kadar 130 bin aileye yardımda bulundu.
SEVİNİRİZ AĞLANACAK HALİMİZE!..

Gaziantep’in en büyük ilçesi konumunda bulunan Şahinbey’de yerel yönetim başta olmak üzere Sosyal Yardımlaşma Vakfının yoksul ailelere yönelik yardımları aralıksız bir şekilde sürüyor. İlçede her gün 8 bin 500 aile yemek yardımı alıyor. 130 bin ailenin protein yani et ihtiyacını ise bugüne kadar ilçe belediyesi karşıladı. İlçe belediyesinin resmi web sayfasında açıklanan rakamlar yoksulluğu gözler önüne seriyor.

TÜM BELEDİYELER YARDIMLARI SÜRDÜRÜYOR
AMA RAKAMLARI SADECE ŞAHİNBEY VERİYOR!

Gaziantep’te Valilik başta olmak üzere ilçe kaymakamlıklarına bağlı Sosyal Yardımlaşma Vakıfları ile yerel yönetimler yoksul ailelere yönelik yardımlarını aralıksız bir şekilde sürdürüyor. Çok sayıda yerel yönetim yapılan yardımları açıklamazken, Şahinbey Belediyesi yapılan her yardımı rakamlarıyla birlikte açıklamaya devam ediyor. Diğer yandan bazı özel vakıflarda günlük sıcak yemek yardımlarını sürdürüyor. Sabahın erken saatlerinden itibaren yemek yardımının yapıldığı alanlara gelerek sıraya giren yoksul aileler, aldıkları 2 kap sıcak yemeği kilometrelerce uzakta ki evlerine yaya bir şekilde götürüyor.

GÜNDE 8 BİN 500 AİLEYE YEMEK YARDIMI

İlçe belediyesi yemek yardımına ilişkin şu ifadelere yer verdi;
“Şahinbey’deki ihtiyaç sahibi ailelerin temel ihtiyaçlarının ne olduğuna baktık. Bu nedenle ihtiyaç sahibi ailelerimizin kolayca yararlanabilmeleri amacı ile Şahinbey’in farklı bölgelerinde yemek kulübeleri kurduk. Kaymakamlık ile entegre çalışarak ailelerimiz utanmadan, çekinmeden yemek alabilmelerine olanak sağladık. Şahinbey’de her eve sıcak yemek ulaştırmaya gayret ettik. Her eve sıcak yemek çalışması ile günde 8500 aileye yemek veriliyor. İlçede yemek dağıtım noktaları ise Muhsin Yazıcıoğlu Parkı İçi, Güzelvadi Parki İçi (Kürşat Tüzmen Sos.Tes. Ark.), Karayılan Cd. Mevlana Camii Karşısı ve Cumhuriyet Zabıta Karakolu Yanı.”

130 BİN AİLEYE ET YARDIMI YAPILDI

Resmi internet sitesinden et yardımına ilişkin olarak ta şu ifadeler yer aldı;
“İhtiyaç sahibi ailelerin sofralarına et girmesi için düzenli olarak iki ayda bir et yardımı yapılıyor. Sadece Kurban Bayramı ve Ramazan ayında değil yıl içerisinde de belirli periyotlarla ihtiyaç sahiplerine et yardımı yapılarak dar gelirli ailelerin bu alandaki ihtiyaçları karşılanmaktadır. Bugüne kadar 130.409 aileye 258.747 kg et yardımı yapılmıştır.”

GÜNDEM
Sabiha Nigar Kocaman
27.10.2020

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin