Şehit aileleriyle anlamlı buluşma

Gaziantep Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından 18 Mart Şehitleri Anma programı kapsamında...
Şehit aileleriyle anlamlı buluşma

Gaziantep Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından 18 Mart Şehitleri Anma programı kapsamında şehit ailelerine kahvaltı verildi.

Kahvaltıya Vali Ali Yerlikaya, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, bürokratlar ve şehit aileleri katıldı. Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan kahvaltının açılış konuşmasını yapan Vali Ali Yerlikaya, 18 Mart dolayısıyla Gaziantep'te bulunan tüm şehit ailelerini ziyaret ettiklerini belirterek şunları söyledi: "Allah şehitlerimizin, şefaatlerini, dualarını bizim neslimizden kıyamete kadar eksik etmesin. Gaziantep'te 277 şehit ailemiz var, 233 ailemiz merkez ilçelerde yer alıyor. 18 Mart şehitlerimiz ile buluşma ile ilgili bir farkındalık yapalım istedik. Geçmiş yıllarda 3 veya 4 aileyi ziyaret ediyorduk. Bu aileleri ile buluşuyorduk ama diğer aileleri ziyaret edemediğimiz zaman onların gönüllerinde burukluk oluyordu. Bu sene 277 aileden il dışında olan 9 aile hariç diğer ailelerin hepsine il protokolü olarak misafir olduk, hayır dualarını aldık. "

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ise ülke topraklarında her zaman bir ve beraber olunduğunu söyledi. Bu coğrafyada şehitler sayesinde var olunduğunu belirten Şahin, "Mehmet Akif Ersoy'un 'bir hilal uğruna ya Rab ne güneşler batıyor' dediği istiklal mücadelemiz, şehitlerin kanı ile sulanan toprağımız, bayrağımız üzerindeki hilalimiz gösteriyor ki, biz her hangi bir topluluk değiliz, her hangi bir millet her hangi bir ülke değiliz. Hiç bir zaman hiç kimsenin toprağında gözümüz olmadı. Her zaman için bir ve beraber olup bizim istikbalimize karışı kurulan tuzakları bozmak için mücadele gösterdik. Bugün bu coğrafya da yer alıyorsak sizlerin sayesinde, eğer bu iman gücü olmasa sizler olmasın bugün burada olmazdık" diye konuştu.

GÜNDEM
DHA
19.03.2017

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin