Satışları pandemi etkiledi

Satışları pandemi etkiledi

Geçtiğimiz yıllara oranla Kurban satış alanlarına gelen kişi sayısının azaldığını kaydeden Gaziantep Et ve Süt Üreticileri Derneği Başkanı Mevlüt Polat, kurbanlık satışlarının pandemiden etkilendiğini belirtti.

HAREKETLİLİK AZALDI

Polat,  “Kurbanlık fiyatlarının küçükbaşta 22-23 TL, büyükbaşta ise 21-22 TL oldu. Besi bölgesinde eski hareketlilik yok. Geçtiğimiz yıllarda bugünlerde yollar tıkanırdı, ahırlarda işaretlemeye gelirlerdi, canlıydı, hareketliydi. Bu yıl gelen, giden yok. Pandemi nedeniyle vatandaşın alım gücü düştü. Pandemi nedeniyle çalışamayan insanlar Kurban nasıl olacak? 2020 yılında kurban kesenlerin azalacağını düşünüyorum. Geçtiğimiz yıllarda Gaziantep’te kurban kesenlerin sayısı tahmini 400-500 bini bulurdu. Bu yıl yarı yarıya azalacak gibi görünüyor.”

“ESNAF ZARARINA SATIŞ YAPIYOR”

Açıklamalarını sürdüren Polat, ”İlimizde vaka sayısı artıyor. Kurban fiyatlarının düşeceğini düşünmüyorum.  Esnaf zaten zararına satış yapıyor. Kazanç yok, sektör yeterince para kazanmıyor. Vatandaştan ricam şimdiden başlasın kurbanını almaya, çünkü pandemi döneminde sosyal mesafe sorunu var ” ifadelerini kullandı.

GÜNDEM
Aysu Yıkmış
27.07.2020

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin