Sanat merkezine ilgi büyük

Sanat merkezine ilgi büyük

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından restore edilerek Sanat Merkezi olarak kullanıma açtığı Gaziantep Adliyesi’nin eski binasında birden fazla düzenlenen etkinlikler göz dolduruyor. Sanatsal etkinliklerin doludizgin yaşandığı merkezde açılan sergiler büyük ilgi görüyor.

10 BİN METREKARE KAPALI ALANDA HİZMET VERİLİYOR

Kültür ve sanatsal faaliyetlerde önemli bir işlevi yerine getiren Sanat Merkezi’nde ayrıca sanatsal kurslarda düzenleniyor. Toplamda 10 bin metre kare kapalı alanı ayrıca bin metre kare açık orta avlusu ile kentteki kültürel ve sanatsal etkinliklerin tanıtımının yanı sıra koordinasyonun sağlandığı bir merkeze sahip olan Yaşayan Kültür ve Sanat Merkezi önemli bir fonksiyonu üstlenmiş oldu. Her gün yüzlerce sanatsever bu merkezi ziyaret ediyor.

BİRDEN FAZLA SANATSAL ETKİNLİKLE GÖZ DOLDURUYOR

Merkezde; sanat galerileri, sergi salonları, kafeterya, çocuk sanat merkezi, çocuk tiyatroları, çocuk kütüphanesi, yetenek geliştirme gibi bölümler var. Ayrıca GASMEK’in (cam atölyesi, ebru atölyesi, mozaik atölyesi, resim atölyesi), müzik kursları, enformasyon merkezi, Gaziantep tasarım atölyesi, çok amaçlı salon, yapının kendini anlatan bir müze, kent arşivi merkezi, kent araştırma komisyonu, kent kütüphanesi, güzel sanatlar atölyesi gibi fonksiyonlar da yer alıyor.

ÖZEL HABER
Zeynep Keskin
2.08.2017

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin