Sağlıkçılar sorunları konuştu

Sağlıkçılar sorunları konuştu

Sağlık-Sen Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Şube Başkanı Cuma Kerkez; GAÜN Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ayşe Balat ve GAÜN Şahinbey Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Belgin Alaşehirli ile birlikte Ekim 2020 Kamu İdareler Kurulu Toplantısı’na katıldı.

Toplantının içeriğine dair açıklamalarda bulunan Cuma Kerkez, “Pandemi süreci başta olmak üzere sağlık çalışanlarının belli başlı sorunlarını etraflıca masaya yatırdık. Talep ettiğimiz konuları olumlu bulduklarını ve bu sorunları en kısa zamanda çözüm sağlayacaklarını belirttiler. Takım çalışması ruhuna vurgu yapılan toplantıda biz de Sağlık-Sen GAÜN Şubesi olarak yöneticilerimizin bu pozitif enerjilerini sahaya yansıyacağını umut ediyoruz. Katkı sunanlara teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Toplantıda ele alınan konular ise şu şekilde sıralandı: 

“Üniversitemiz bünyesinde personellere yönelik unvan değişikliği sınavının düzenli olarak yapılması, Dağıtılan Döner sermaye çarpanlarının düzenlenerek tekrardan revize edilmesi oranlarının arttırılması, Birim sorumlusu çalışanlarına daha önceden verilen sorumlu farkının tekrardan düzenli bir şekilde verilmesi, ÖSYM ve AÖF sınavlarında hastane personellerine görev verilmesi, Genel Sekreterlik bünyesinden yapılan ve yapılacak olan idari soruşturmalarda, yetkili sendikanın belirlediği Disiplin kurulu üyesinin mevzuat gereğince soruşturmalara katılmasının sağlanması, İş sağlığı ve güvenliği kapsamında yapılan sağlık taramalarında kanunen işveren tarafından karşılanması gerektiği halde, muayene katkı payının kaldırılması (30.06.2012-28339 sayılı Resmi Gazete de yayınlanan, 6331 sayılı İş sağlığı ve Güvenliği Kanunu 15/2. madde: Sağlık gözetiminden doğan maliyet ve bu gözetimden kaynaklı her türlü ek maliyet işverence karşılanır, çalışana yansıtılamaz) Üniversitemizin bünyesinde bulunan kreş ücretlerinde geçtiğimiz yıla oranla yapılan %43,5’lik artışın yüksek olmasından dolayı indirim yapılması ve 2. çocuklarda daha önceden uygulanan %50 indirimin tekrardan uygulanması.”

GÜNDEM
Aysu Yıkmış
29.10.2020

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin