SADECE MÜDÜR KULLANIYOR!

Şahinbey İlçesi Kaymakamlık binasının asansörü vatandaşın hizmetine sunulurken, kaymakamlık binasının hemen yanında yer alan Milli Eğitim Müdürlüğünün asansörü ise vatandaşa kapalı!
SADECE MÜDÜR KULLANIYOR!

Başta Gaziantep Valiliği olmak üzere ilçe kaymakamlıkları ve kamu kurumlarının önemli bölümünde asansörler vatandaşların kullanımına açık. Şahinbey Kaymakamlık binasının hemen yanında yer alan Milli Eğitim Müdürlüğü’nün asansörü ise sadece yöneticiler tarafından şifre girilerek kullanılıyor. 5 katlı binada işi olan öğretmen ve vatandaşlar asansörü kullanamadıkları için katları yürüyerek çıkmak zorunda kalıyorlar.

VATANDAŞ EZİYET ÇEKİYOR

Şahinbey İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde yaşanan bu uygulamaya vatandaş kadar kurumda görevli personelde tepki gösteriyor. Sadece yöneticilerin kullanabildiği asansörün kısa süre içerisinde vatandaşın kullanımına açılması isteniyor. Milli Eğitim Müdürlüğüne giden vatandaşlar asansörü kullanmak istediklerinde görevlilerin ret cevabıyla karşılaşıyorlar. Asansörün vatandaşın kullanımına uzun süredir kapalı olduğuna dikkat çeken bazı kamu görevlileri uyarılarına rağmen yaşanan soruna çözüm bulunmadığından şikayetçi oldular.

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ BU REZALETE SON VERMELİ

Şahinbey İlçe Milli Eğitim Müdürü başta olmak üzere İl Milli Eğitim Müdürünün yaşanan bu sorun karşısında harekete geçmesi ve asansörün herkesin kullanımına açtırması bekleniliyor. Eğitime yön verenlerin bu şekilde hareket etmesi ise vatandaşların tepkisini çekiyor.

GÜNDEM
Bülent Öner
10.09.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin