“SACIR DOĞAYA ZARAR VERİYOR”

Oğuzeli ilçesinin tam ortasından geçen ve birçok Barak köyünün tarımsal alanlarda sulama suyu olarak kullandığı Sacır Deresindeki kirliliğin önüne geçilmesi isteniliyor.
“SACIR DOĞAYA ZARAR VERİYOR”

Oğuzeli ilçesinin tam ortasından geçen Sacır Deresindeki kirliliğin önlenmesine yönelik birçok adım atıldı ama istenilen noktaya ulaşılamadı. İlçe sakinlerinden Cumhuriyet Halk Partisi Oğuzeli İlçe Başkanı Onur Nafak, derenin pis akan suyuyla çok sayıda Barak köyünde tarımsal alanlarda sulama yapıldığını ve bu nedenle erik ve ceviz ağaçlarının zarar gördüğünü anlattı.

“BARAK KÖYLERİNİN YÜZDE 70’İ SACIRIN SUYUYLA SULANIYOR”

Barak ovasının oldukça önemli tarımsal arazilere sahip olduğunu dile getiren Cumhuriyet Halk Partisi Oğuzeli İlçe Başkanı Onur Nafak, “İlçemizde Barak Ovasında yer alan köylerin neredeyse yüzde 70’inde tarımsal alanlarda Sacır Deresinin suyu kullanılıyor. Bu suyun kirli olması nedeniyle bölgede özellikle ceviz ve erik ağaçları kurumaya başladı. Yetkililerden bu konuyla ilgili olarak siyasi kimliğimin dışında ilçede yaşayan ve tarımla uğraşan bir vatandaş olarak yardım istiyoruz” dedi.

“BİR ÇEVRE FELAKETİ YAŞANABİLİR”

Bir zamanlar yeşil diyarı olarak bilinen Oğuzeli ilçesinde Sacır Deresinin tam anlamıyla temizlenememesinden kaynaklı olarak bir çevre felaketinin yaşanabileceğine dikkat çeken Cumhuriyet Halk Partisi Oğuzeli İlçe Başkanı Onur Nafak sözlerini şu şekilde sürdürdü;
“Bizler Barak Ovasında yer alan araziler ve bahçelerin kirli suyla sulanmasından yana değiliz. Bu nedenle ilgili kurumların kısa süre içerisinde gerekli önlemleri ciddi şekilde ele alarak bu derenin ıslahı konusunda adım atmalarını bekliyoruz. Oğuzeli ilçesini yine geçmiş yıllarda olduğu gibi yeşil ve temiz doğasıyla görmek istiyoruz.”

GÜNDEM
Sabiha Nigar Kocaman
14.11.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin