Polis şiddetin önüne geçmek istiyor

Polis şiddetin önüne geçmek istiyor

Gaziantep Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polis Şube Müdürlüğü ekiplerinin “Kadına yönelik şiddetin” sonlandırılmasına yönelik çalışmaları aralıksız bir şekilde sürdürülüyor. Polis ekipleri şiddetin önlenmesi için vatandaşlara detaylı şekilde sunumlar gerçekleştiriyor.

Gaziantep Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polis Şube Müdürlüğü ekipleri, değişik AVM’lerde kadına karşı şiddetin önlenmesi için stant kurup, broşür dağıtıyor. Kadınlara, Kadın Acil Destek Uygulaması hakkında bilgi verildi. Kadınlara uygulamayı indirmelerini tavsiye eden polis, uygulamayla şiddet ihbarına anında müdahale edilebileceğini söyledi.

İl Emniyet Müdürlüğünden konuya ilişkin yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi;

“İçişleri Bakanlığının ve Genel Müdürlüğünün Kadın Acil Destek Uygulaması'nı (KADES) telefonumuza indiriyoruz; taciz olayı, darp olayı ve bu tarz olaylarda butona bastığımızda en yakın ekip kadına destek oluyor. 155, 156, 112 ekipleri o bölgeye intikal ediyorlar ve kadını alıyorlar. Kadınlarımıza bunları anlatıyoruz, telefonlarına bu programı indirmelerini istiyoruz. Onlarda çoğunlukla kendileri indiriyorlar. Yarın bir gün 155'i aramak veya adres falan tespit etmektense bu programı indirdiğinde tek tuşla acil butonuna basarak kendilerine yardım edilmesini istiyorlar ve böyle durumlarda en kısa sürede yardım geliyor.”
HABER//ZAHİDE ÖNER

GÜNDEM
Haber Merkezi
9.02.2020

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin