NİHAYET!

Uluslararası Olimpik Havuz Projesinde nihayet sona gelindi, projenin birkaç ay içerisinde hizmete girmesi hedefleniyor.
NİHAYET!

Gaziantep adına önemli projeler arasında yer alan Uluslararası Olimpik Havuz Projesi Gaziantep Valiliğinin öncülüğünde nihayet tamamlanıyor. Havuzun birkaç ay içerisinde hizmete girmesi planlanırken, proje dış görüntüsüyle büyüledi.

PROJE TAMAMLANDIĞINDA TÜRKİYE’NİN YÜZ AKI OLACAK

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü yetkilileri, Olimpik Havuz Projesinin tamamlandığında Avrupa’nın sayılı spor tesisleri arasında yer alacağını dile getirdiler. Yetkililer açıklamada, “Gaziantep her alanda olduğu gibi sportif tesisler anlamında da dünyanın sayılı kentleri arasına girmeye aday. Olimpik Havuz Projesine bilindiği gibi uzun bir süre ara verilmişti. Gaziantep Valiliğimizin öncülüğünde bir süre önce ihale tamamlandı ve inşaata yeniden başlanıldı. Hedefimiz bu dev projenin birkaç ay içerisinde tamamlayabilmek. Gaziantep Gençlik Hizmetleri ve Spor eski İl Müdürü Ökkeş Demir, Olimpik Havuz Projesinin Gaziantep için oldukça önemli bir proje olduğuna dikkat çekmişti.

İL ÖZEL İDARESİ TARAFINDAN PROJELENDİRİLMİŞTİ

Kapatılan İl Özel İdaresi tarafından projelendirilen Olimpik Yüzme Havuzunun tamamlanabilmesi için ihale sürecinin tamamlandığını ve inşaatın hızla sürdürüldüğünü anlatan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl eski Müdürü Ökkeş Demir, “Olimpik Havuz inşaatına yeniden başlanılması için ihale düzenlenmişti. İhalenin tamamlanmasıyla birlikte inşaata yeniden başlanıldı. Olimpik Havuz inşaatı kısa süre içerisinde tamamlanacak. Gaziantep ve ülkemiz için oldukça önemli bir proje olan Olimpik Yüzme Havuzu tamamlandığında uluslararası spor müsabakaları burada rahat bir şekilde yapılacak. Bakanlığımızın öngördüğü şekilde projelerin sürdürülmesi ve kısa sürede tamamlanması için yoğun bir çaba içerisindeyiz” şeklinde açıklama yapmıştı.

TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK HAVUZ PROJESİ OLACAK

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü yetkilileri açıklamalarını şu şekilde sürdürdüler;
“Türkiye’nin en büyük olimpik yüzme havuzu inşaatı kabul edilen Gaziantep’teki 18 bin 500 metrekarelik olimpik yüzme havuzu ortalama 7 yıldır kaderine terk edilmiş durumdaydı. Gaziantep Valiliği öncülüğünde durumu el atıldı ve inşaatın tamamlanması için yoğun bir çalışma içerisindeyiz.  İnşaat firması inşaatı kısa süre içerisinde teslim edecek ve Gaziantep Türkiye’nin en büyük olimpik yüzme havuzuna kavuşacak.”

OLİMPİK HAVUZDA NELER OLACAK?

Tam olimpik yüzme havuzu 50 metre uzunluğunda, 25 metre genişliğinde ve 2.20 metre derinlikte olup 10 kulvardan oluşuyor. Yarı olimpik yüzme havuzu ise 25 metre uzunluğunda, 15 metre genişliğinde ve 2.20 metre derinliğinde. Tam olimpik yüzme havuzu, özel havuz ayırma elemanı ile ikiye bölünerek 10 kulvarlı iki adet yarı olimpik yüzme havuzuna dönüştürülebilmekte olup oluşturulan üç havuzda aynı anda yüzme müsabakaları yapılabiliyor. Olimpik Yüzme Havuzu kompleksi bünyesinde bulunan kondisyon salonu, halı saha, tenis kortu, basketbol ve voleybol sahası ve dağcılık eğitiminin yapılabileceği tırmanma duvarı ve açık hava spor aletleri ile sadece bir yüzme havuzu olmayıp aynı zamanda bir spor kompleksi. Tesis ayrıca bir açık ve bir kapalı olmak üzere iki kafeterya, 2 adet toplantı salonu, basın yayın odası, idari birimler ve sağlık birimlerinden oluşuyor.

GÜNDEM
Bülent Öner
22.05.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin