Miniklerin tiyatro oyunu beğeniyle izlendi

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığına bağlı Kreş ve Anaokulu Müdürlüğü tarafından...
Miniklerin tiyatro oyunu beğeniyle izlendi

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığına bağlı Kreş ve Anaokulu Müdürlüğü tarafından okul öncesi öğrencilere yönelik “Reggio Emilia” (Yaratıcı Düşünceyi Destekleme ve Programlı Çalışma) adlı uygulamalı tanıtım programı düzenlendi.

Atatürk Kültür Sahnesinde düzenlenen etkinlikte; Yaratıcı Bilginler sınıfı tarafından kendi yaratırıcılıklarıyla sözlerini oluşturdukları “Kırmızı Bantlı Kız” adlı tiyatro oyunu sergilendi. Beğeniyle izlenen programda; Kreş ve Anaokulu Öğretmenlerinden Lütfiye  Kırcılı Reggio Emilia Eğitim Yaklaşımı Programı hakkında katılımcıları bilgilendirerek, eğitim boyunca çocuklarla birlikte yaptıkları faaliyetler hakkında sunum yaptı.

Programın açılışında konuşan GAÜN Rektör Danışmanı Doç. Dr. Mehmet Emin Sönmez, çocukların geleceğimizin teminatı olduğunu vurgulayarak, onları ne kadar iyi yetiştirirsek ülkemiz için de o kadar faydalı olacaklarını ifade etti. Doç. Dr. Sönmez, çocukları mümkün mertebe sosyal, kültürel faaliyetlerle büyütürsek çok daha sağlıklı düşünen bireyler yetiştirmiş olacağımızın altını çizdi.

Kreş ve Anaokulu Müdürü Güler Boran, programın ilk defa geçen yıl uygulandığını ve büyük başarı sağladıkları için bu yıl da devam etmeye karar verdiklerini ifade etti. Boran; “Bu eğitim yaklaşımının temeli proje bazlı çalışma, yaratıcı düşünce ve çocukların özgür düşüncelerini, hayallerini ve bilgilerini kendi projelerini oluşturarak istedikleri şekilde planlayıp, programlayıp öğretmenleriyle beraber oluşturulmasına dayalı. Konular öğretmen ve çocuklar tarafından belirlendi. Çocukların büyük bir emekle tiyatrodaki roller, konuşmalar öğretmenleriyle beraber oluşturdukları bir emek ürünü. Basma kalıp alınmış bir oyun değil, oyunun temeli var fakat değiştirilerek çocuklarımıza uyarlandı” diye konuştu. 

YAŞAM
Haber Merkezi
20.03.2017

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin