Mezar "provokatörü" gözaltına alındı

Gözaltına alınan kişinin; tehdit, hakaret, mala zarar verme, kasten yaralama, suç işlemek amacıyla örgüt kurma, hırsızlık vb. gibi suç kayıtlarının olduğu öğrenildi.
Mezar "provokatörü" gözaltına alındı

Gaziantep’te "toplu mezar kazılıyor” iddiasında bulunan provokatör M.H. yakalandı. Şahsın; tehdit, hakaret, mala zarar verme, kasten yaralama, suç işlemek amacıyla örgüt kurma, hırsızlık vb. gibi suç kayıtlarının olduğu öğrenildi.Büyütmek için resme tıklayınSosyal medya hesabından Gaziantep'te toplu mezarların kazıldığı iddiasında bulunan provokatör M.H. yakalandı.Şahsın; tehdit, hakaret, mala zarar verme, kasten yaralama, şantaj, suç işlemek amacıyla örgüt kurma, hırsızlık ve yankesicilik vb. gibi suç kayıtlarının olduğu öğrenildi.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNDEN AÇIKLAMA

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, toplu halde mezar kazılması hazırlıklarının büyükşehirler için rutin bir uygulama olduğunu bildirdi. Belediyeden yapılan açıklamada, önceki gün  sosyal medyada yayınlanan bir videoda Gaziantep'teki bir şehitlikte 'toplu mezar kazıldığı' öne sürülerek, toplumu paniğe sürükleyici, asılsız ve mesnetsiz iddialar yer aldığı aktarıldı."RUTİN UYGULAMA"Bu iddialara ilişkin kamuoyunun bilgilendirilmesine gerek duyulduğu belirtilen açıklamada, toplu halde mezar kazılması hazırlıklarının büyükşehirler için rutin bir uygulama olduğu vurgulandı. Açıklamada, şunlar kaydedildi:"Gaziantep gibi nüfusu 2 milyonu aşmış, günlük en az 35 cenazenin olduğu şehirlerde bu durum, cenaze hizmetlerinin yetişmesi açısından elzemdir. Ayrıca Gaziantep, Türkiye'de olağanüstü bir afet durumunda kullanılmak üzere belli miktarda mezarın hazır edilip AFAD Başkanlığına bildirmesi gereken iller arasındadır. Bunun dışında meteorolojik zorunluluklardan, kış aylarındaki soğuklar sonucunda toprağın donması sebebiyle ciddi miktarda mezar yerinin hava koşulları daha uygunken kazılıp kış aylarına hazır tutulması gerekmektedir. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından önceki yıllarda da bu konuyla ilgili açıklama yapılmıştır. Ancak bu sene konunun daha farklı ve toplumu olumsuz anlamda etkilemek amaçlı kullanıldığı görülmektedir. Vatandaşlarımızın kaynağı belli olmayan sosyal medya paylaşımlarına itibar etmemelerini rica ederiz."İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi Koordinatörü İdris Kardaş da, provokatöre ilişkin paylaşımda bulundu.

GÜNDEM
Haber Merkezi
11.09.2022

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin