MERİÇ-KILIÇDAROĞLU ZİRVESİ

31 Mart yerel seçimleri öncesinde Cumhuriyet Halk Partisi’nin Şahinbey ve Şehitkamil adayları merakla bekleniliyor
MERİÇ-KILIÇDAROĞLU ZİRVESİ

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhuriyet Halk Partisi Gaziantep İl Başkanı Melih Meriç’i makamında kabul etti. Görüşmenin detayları hakkında kamuoyuna bilgi verilmezken CHP İl Başkanı Meriç’in Şahinbey ve Şehitkamil Belediye Başkan adaylığı konusunda, Kılıçdaroğlu’yla görüş alış verişinde bulunduğu kaydedildi.

CHP’NİN ŞEHİTKAMİL VE ŞAHİNBEY’DE ADAYLARI KİM OLACAK?

31 Mart yerel seçimleri öncesinde Cumhuriyet Halk Partisi’nde Şehitkamil ve Şahinbey belediye başkan adaylarının kim olacağı konusunda henüz bir net durum söz konusu değil. Fakat CHP il başkanlığında gerçekleştirilen son il yönetim kurulu toplantısında ilçe belediye başkan adaylarının isimlerinin masaya yatırıldığı ve isimler üzerinde oylama gerçekleştirildiği dile getiriliyor. Oylanan isimlerin CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na il başkanı tarafından verileceği öğrenildi.

İYİ PARTİ VE CHP’NİN ORTAK ADAYI EJDER DEMİR

Cumhuriyet Halk Partisi ile İyi Parti’nin oluşturduğu Millet İttifakının Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Avukat Ejder Demir, İyi Parti ve CHP’li yönetimleriyle seçimlere dönük görüşmeleri sürüyor. Gerçekleştirilen görüşmeler çerçevesinde Demir’in saha çalışmalarına kısa süre içerisinde başlayacağı dile getiriliyor. Diğer yandan ise Demokratik Sol Parti’den Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan aday olan Celal Doğan’ın Ankara’dan kısa bir süre sonra kente geleceği ve seçim çalışmalarına başlayacağı öğrenildi.

GÜNDEM
Bülent Öner
6.02.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin