KORONAVİRÜSE KARŞI TOPYEKÜN MÜCADELE

KORONAVİRÜSE KARŞI TOPYEKÜN MÜCADELE

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Gaziantep'in koronavirüste toplum bağışıklığı oranında 3.sırada yer aldığını açıkladı.

Gaziantep önemli bir sınav veriyor

Sağlık Bakanlığı’nın Türkiye genelinde sürdürdüğü antikor testlerinin ilk sonuçlarını Sağlık Bakanı Fahrettin Koca paylaştı. Bakan Koca elde edilen ilk verilere göre Gaziantep’in covid-19 virüsüne karşı toplum bağışıklığı (antikor geliştirme) oranının yüzde 2.8 olduğunu açıkladı. Bu rakam Türkiye genelinde yüzde 0,81 olarak gerçekleşti.

Çalışmalar aralıksız şekilde sürdürülüyor

Ülke genelinde salgın etkisinden kurtulmak için bu rakamların yüzde 60’ın üstüne çıkması gerekiyor. Gaziantep'in Adıyaman ve İstanbul'dan sonra oranı en yüksek olan il olduğu açıklandı.

Bakan Koca, "Toplum bağışıklığı oranımız yüzde 0,81. Sürü bağışıklığından bahsedebilmemiz için bu oranın yüzde 60’lar 70’ler seviyesinde olması gerekiyor.(Örnekleme yöntemi ile yapılan antikor testleri): “Toplum bağışıklığı oranı en yüksek olan iller İstanbul %3 Adıyaman %2,9 Gaziantep %2,9.”

GÜNDEM
Sabiha Nigar Kocaman
25.06.2020

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin