Kırmızı ette fiyat tavan yaptı

Kırmızı ette fiyat tavan yaptı

Gaziantep’te kırmızın etin kilosu 100 liraya kadar çıktı. Normal yemekli kırmızı etin kilosu 65-80 liraya satılırken, karaciğerin kilo fiyatı ise 58 liraya yükseldi. Yaşanan bu yükseliş karşısında ise vatandaşların eti gramajla almaya başladılar. Diğer yandan ise Gazianteplilerin kış aylarında yoğun şekilde tükettikleri koyun kellesinin tane fiyatı ise 33 lira oldu.

KIRMIZI ET KADAR BEYAZ ETTE ZAMLANDI

Gaziantep’te kırmızın etin dışında vatandaşların geçmiş yıllarda rahat bir şekilde tükettikleri tavukta zamlandı. Tavuğun kilosu kasaplar 24 liraya kadar yükseldi. Yaşanan artış karşısında ise tüketiciler kadar kasaplarda mağduriyet yaşarken bu sürecin sona erdirilmesi için bakanlık nezdinde çalışma başlatılması isteniyor. Kebaplık süzme kırmızı etin kilosunun 100 liradan satıldığı Gaziantep’te vatandaşlar kırmızı et ve tavuktan daha ucuz olan balığa yöneldi.

BALIK SATIŞLARINDA BÜYÜK ARTIŞ VAR

Havaların soğumasıyla birlikte kente gelen balık türleri arttı. Kilo fiyatı 15 ile 85 lira arasında değişen balık türlerine ilgi artarken balık satıcıları ise bu durumdan oldukça memnunlar. Karadeniz hamsisinin kilosu 15 liradan satılıyor. Her bütçeye uygun olması nedeniyle balık ürünleri tezgaha iner inmez satılıyor. Gaziantep’te balık satışı yapan işletmeler fiyatların bu şekilde olması halinde iyi bir sezon geçireceklerini dile getirdiler. Kente günlük balık geldiğine dikkat çeken satıcılar bu yıl balık ürünlerinin oldukça bereketli olduğunu anlatıyorlar.
HABER//HÜSEYİN DOĞAN

GÜNDEM
Haber Merkezi
17.10.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin