Karataş Köprülü Kavşağı 1 hafta içerisinde trafiğe açılacak

Büyükşehir ile Şahinbey belediyelerin Karataş Bölgesi’nde başlattığı köprülü kavşak çalışmasında sona gelindi.
Karataş Köprülü Kavşağı 1 hafta içerisinde trafiğe açılacak

Büyükşehir ile Şahinbey belediyelerin Karataş Bölgesi’nde başlattığı köprülü kavşak çalışmasında sona gelindi. Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada Karataş Köprülü Kavşak projesi kapsamında araç trafiğinin bir hafta içerisinde tamamlanacağı belirtildi. Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada ayrıca 2016 yılı içerisinde tamamlanacak projeler ve temeli atılacak projeler hakkında bilgi verildi.

TRAFİK AKIŞI BAŞLAYACAK

Bölgede trafiğin önemli oranda rahatlaması amacıyla başlatılan proje zeminde yaşanan bazı sıkıntılar nedeniyle uzamıştı. Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, proje kapsamında trafik akışının bir hafta içerisinde tamamlanacağı dile getirildi. Yapılan açıklamada, “Karataş köprülü Kavşak projesi aksamalı olarak hayata geçiyor. Köprü kavşak projesi kapsamında üst yolu araç trafiğine bir hafta içerisinde açmayı hedefliyoruz. Kavşakta araç trafiği başladıktan sonra projenin geri kalan noktaları da kısa süre içerisinde tamamlanacak” denildi.

AYNI ANDA TEK SALONDA 2 BİN 500 KİŞİ

Büyükşehir Belediyesi tarafından TEDAŞ’ın arka tarafında 45 bin metrekare alan üzerine yapılması planlanan Kültür ve Kongre Merkezi projesi kapsamında yapılacak olan tek bir salonda 2 bin 500 kapasiteli olacak. Aynı anda yapılacak etkinliklerde toplamda 6 bin kişiyi ağırlayacak olan Kültür ve Kongre Merkezinin bu yıl temelinin atılacağı açıklandı. Opera salonuna kadar bir çok sanatsal alana ev sahipliği yapması planlanan projenin kente sanatsal anlamda büyük katkı sağlayacağı dile getirildi.

600 BİN METREKARE ALAN YEŞİLE BÜRÜNECEK

Büyükşehir Belediyesi’nin yine 2016 yılı içerisinde yaşama geçireceği bir diğer proje ise Alleben Göleti ile Yamaçtepe Bölgesi arasında yaşama geçecek. Büyükşehir Belediyesi bu bölgede 600 bin metrekare alanın tamamını yeşillendirecek. 1 milyon metrekare üzerinde hayata geçen 100. Yıl Atatürk ve Kültür Parkı’nın ardından oldukça önemli görülen bu projede bu yıl içerisinde start alacak. Konuyla ilgili Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, projenin dönem sonuna kadar tamamlanmasının hedeflendiği belirtildi.

TCDD ALANI PROJESİ HAZİRAN’DA TAMAMLANACAK

TCDD alanında Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen projenin Haziran ayında tamamlanması hedefleniyor. Çok kapsamlı proje olması nedeniyle Büyükşehir Belediyesi proje alanında ki çalışmaları kısa sürede tamamlamayı hedefliyor. Son olarak TCDD personeli için yaptırılan yeni konutların kısa sürede hak sahiplerine teslim edileceği ve eski konutların yıkılacağı açıklandı. Bölgede ki yeşil dokunun geliştirilmesi açısından oldukça önemli olan projeyle Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin yakından ilgileniyor.

FISTIK PARK NİSAN’DA TAMAMLANACAK

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in göreve başlamasıyla birlikte hayata geçen Fıstık Park projesinin ise Nisan ayında tamamlanması hedefleniyor. Projeyle ilgili açıklama yapan Büyükşehir Belediyesi yönetimi, “Fıstık Park projemiz Nisan ayında tamamlanacak. Proje kentimiz adına oldukça önemli. Kentin en önemli marka değerleri arasında yer alan Antep Fıstığının bu şekilde yerli ve yabancı turistlerin yanı sıra Gazianteplilerin bu parkta daha iyi tanıtılması sağlanacak” denildi. Diğer yandan Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan 650 konutluk Güzelyurt projesi Haziran ayında tamamlanarak hak sahiplerine teslim edilecek.

ÖZEL HABER
Kubilay Han Demir
25.02.2016

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin