KALEDEN CAM ÇALDILAR

Hırsızlığın böylesi!
KALEDEN CAM ÇALDILAR

Gaziantep kalesi önündeki korumaya alınan ve insanların geçmişte zeytinyağının nasıl çıkarıldığını görmeleri için üzeri camla kaplanan bölümün camı çalındı.

Tarihi Gaziantep Kalesinde ilginç bir hırsızlık olayı yaşandı. Gaziantep Kalesi önünde bulunan zeytin devlüpü Büyükşehir Belediyesi tarafından üzeri ve etrafı açılarak ziyaretçilere sunulmuştu.

Geçmiş tarihin canlı tutulması ve insanların o atmosferi daha iyi yaşayıp öğrenmeleri için üzeri üç kat kalın camla kapatılıp turizme açılan Tarihi Zeytin Hanının tam karşı kısmına denk gelen ve Gaziantep Kalesi önünde bulunan devlüp, ilginç bir hırsızlık olayına tanıklık etti.

Kimliği bilinmeyen kişiler tarafından devlüpün üzerinde bulunan camların bir kısmı çalındı. Ne amaçla çalındığı ya da çalanın ne yapacağı bilinmezken, camın üzerinde yürüyenler için ise dikkatlerinin dağılması halinde tehlikeyle karşılaşabilecekleri bir boşluk oluştu.

Bölge esnafı ve hanın üzerindeki boşluğu görenler hayretler içinde kalıp “kimin ne işine yarayacak?” diye merak ettiklerini de belirtiyorlar.

Ziyaretçiler cam üzerinde yürürken aşağıdaki kaya oluklarında zeytinlerin doğal istiflenme yerlerini ve yağ çıkarılma yerlerini görüyorlardı. Büyükşehir Belediyesinden her hangi bir olumsuz olayın yaşanmaması için bir an önce çalınan camdan doğan boşluğun kapatılması bekleniyor.
HABER//AYSU YIKMIŞ

GÜNDEM
Haber Merkezi
5.11.2018

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin