İstihdamın kalbi İş-Kur aracılığıyla atıyor

İstihdamın kalbi İş-Kur aracılığıyla atıyor

Gaziantep Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğümüzün geleneksel hale getirdiği İnsan Kaynakları ve İstihdam Fuarı büyük bir katılımla tamamlandı. İş arayanlar işverenleri bir araya getiren fuarı on binlerce insan gezdi. İş-Kur Gaziantep İl Müdürü Siraç Ekin, düzenlenen fuarın oldukça verimli geçtiğine dikkat çekerek, katılım son yıllarda ki en büyük katılım olduğunu anlattı.

Gaziantep Üniversitesi Mavera Kongre ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen fuarı on binlerce kişinin gezdiğini ve istihdama dönük adımların atıldığını kaydeden İş-Kur İl Müdürü Siraç Ekin, “Türkiye’nin ve şehrimizin son dönemdeki başarısı ve dünya devletleri arasında ön plana çıkmasının hiç şüphesiz en somut örneklerinden birisi işsizlik ile mücadelede atılan adımlardır” diye konuştu.

İŞSİZLERİN İŞ UMUDU

Gaziantep İş-kur İl Müdürü Siraç Ekin yapılan örnek proje ve çalışmalar hakkında bilgi vererek, İş-kur’un umutsuzların umudu olduğunu söyledi. Gaziantep İş-kur İl Müdürü Siraç Ekin çalışmaları hakkında açıklamalarda bulundu. Kadın istihdamı, engellilerin istihdamı ve gençlerin istihdamı ile ilgili yapılan çalışmaları değerlendiren Ekin, İş-kur’un umutsuzların umudu olduğunun altını çizdi. Gaziantep İş-kur İl Müdürü Siraç Ekin engellilere yönelik istihdam projeleri hakkında bilgi vererek, “2012 yılında göreve başladığımızda çalışma arkadaşlarımızla geleceğe dair planlama çalışmalarımızı başlattık. Engellilerin istihdam edilmelerine yönelik engelli dernekleri ile beraber yapmış olduğumuz çalışmalar çok ses getirdi. Sakatlar derneği ile yapmış olduğumuz çalışmalar neticesinde ‘ülkeme katkı için engelli değilim’ projesinin bu sene yedincisini yapacağız. Donanma aracımız ile hizmetlerimize ulaşabilmektedirler. Büyükşehir Belediyesi Engelliler daire Başkanlığı ile ilgili yapmış olduğumuz bir projemiz ‘Engelsiz hizmet engelsiz iş’ bu proje ile yine engellilerimizi iş danışmanlıklarına götürüp istihdamları sağlanmaktadır” dedi.
AYSU YIKMIŞ

GÜNDEM
Haber Merkezi
8.01.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin