İlik Kanseri ve Kemik İliği Nakli Konferansı yapıldı

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Naci Topçuoğlu Meslek Yüksekokulu koordinatörlüğünde...
İlik Kanseri ve Kemik İliği Nakli Konferansı yapıldı

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Naci Topçuoğlu Meslek Yüksekokulu koordinatörlüğünde İnşaat Mühendisliği Konferans Salonu’nda sosyal sorumluluk amacıyla “İlik Kanseri ve Kemik İliği Nakli” konulu konferans düzenlendi.

Açılışta konuşan GAÜN Rektör Danışmanı Doç. Dr. Necip Fazıl Yılmaz, çağımızın hastalığı olan kansere gençlerin bu kadar yoğun ilgi göstermesinden dolayı duygulandığını ifade ederek, “Gençliğin bu konularda bilgisini artırması, hassasiyet göstermesi gelecek adına bizleri umutlandırıyor” dedi.

Konferansta katılımcı ortaklar arasında yer alan Kızılay adına, Kök Hücre Biriminden Sorumlu Dr. Alpaslan Aksoy, ilik nakli ve donörlük ile ilgili katılımcıları bilgilendirerek, son istatistiki bilgileri ve ilik nakli bağışçılığında gelinen son durumu anlattı. Dr. Alpaslan Aksoy’un sunumu sonrasında ünlü sinema oyuncusu ve Bir Dileğim Var Derneği Kurucusu Alper Türedi, konu hakkında toplumda var olan duyarlılığı arttırmak ve daha çok insana çözüm sağlayabilmek adına bir sunum yaptı. Türedi, konuşmasında kanser hastalarına Bir Dileğim Var Derneği olarak götürdükleri hediye ve dileklerinin gerçekleştirilmesiyle ilgili video görüntülerini sundu.

GAÜN öğrencileri tarafından yoğun ilgi gören konferans sonunda; kök hücre nakli için donör olmak isteyen katılımcılar, salon çıkışında hazır bekleyen Kızılay’ın standında kan bağışı yaptı. Konferansa konuşmacı olarak katılan Dr. Alpaslan Aksoy ve Ünlü Sinema Oyuncusu Alper Türedi’ye Rektör Danışmanı Doç. Dr. Necip Fazıl Yılmaz tarafından hediye takdim edildi.

YAŞAM
Haber Merkezi
20.03.2017

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin