HEM KAN VERDİLER HEM İŞTAHA GELDİLER

HEM KAN VERDİLER HEM İŞTAHA GELDİLER

Binevler Mahalle Muhtarlığı ile Bahattin Kayalı İlkokulu ortaklaşa bir projeye imza atarak Kızılay'a kan ve kök hücre bağışında bulundular. Bahattin Kayalı İlkokulu velileri de kan verenlere mercimekli köfte, pasta, börek, lokum ve tatlılardan oluşan ikramlıklar hazırladı. Gelenler ise hem kan verdiler hem de birbirinden lezzetli yiyecekleri tattılar.

İKRAMLIKLAR DİKKAT ÇEKTİ

Binevler Mahalle Muhtarlığı'la Bahattin Kayalı İlkokulu ortak oldukları projeyle Kızılay'a kan ve kök hücre bağışında bulundu. Okulun velileri ise kan verenlere mercimekli köfte, yaş pasta, kuru pasta, börek, lokum ve tatlılardan oluşan ikramlıklar hazırladı. Kan vermeye gelen yetişkinler hem kan verdiler hem de birbirinden lezzetli yiyecekleri tattılar.

KAN VE KÖK HÜCRELER BAĞIŞLANDI

Projeyle ilgili konuşan Binevler Mahalle Muhtarı Ali Köse, "Binevler'de diğer mahallelere ve öğrencilere örnek olmak amacıyla kan ve kök hücre bağışlarında bulunduk. Projemize yetişkinler büyük teveccüh gösterdiler ve kan bağışında bulundular. Bu ilgi de bizi fazlasıyla memnun etti. İnşallah bu kan ve kök hücre bağışlarımız örnek olur ve diğer okullarımız da bağışta bulunur" dedi.

VELİLER PROJEYİ SAHİPLENDİ

Bahattin Kayalı İlkokul'u Müdürü Ökkeş Çiftçi ise yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; "29 Ekim-4 Kasım tarihleri arası Kızılay Haftası. Biz de ülkemizin ve Gaziantep'in içinde bulunduğu durumu göz önünde bulundurarak bizler de birer vatandaş olarak ne kadar katkıda bulunabiliriz diye düşündük ve kan bağışı projesi ürettik. 'Canlarıyla tarih yazanların torunları kanlarıyla hayat kurtarıyorlar' sloganıyla yaptığımız projeyi velilerimize duyurduk ve onlar da projeleri sahiplendiler. Okul Aile Birliğimiz ve velilerimiz kan verenlere ikramlıklar hazırladılar. Çocuklarımıza da örnek olalım istiyoruz. Cumhuriyeti emanet edeceğimiz çocuklar bu makamlarda olacaklar. Gecenin geç saatlerinde kan için hastane kapılarında bekleyenler bir damla kanın değerini bilir. Bilmeyenlere de bizler böyle örnek olarak göstermeye çalışıyoruz."

HABER//NARİN DEMİRCİ

GÜNDEM
Haber Merkezi
2.11.2018

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin