Göçük altından 2 buçuk saat sonra çıkarılan işçinin yaşam savaşı sürüyor

Göçük altından 2 buçuk saat sonra çıkarılan işçinin yaşam savaşı sürüyor

Gaziantep’te bir kolejde meydana gelen göçükten yaklaşık 2 buçuk saat sonra sağ olarak kurtarılan Suriyeli işçi Zekeriya Abit, kaldırıldığı hastanedeki yaşam savaşını sürdürüyor.

Gaziantep’in Şehitkamil ilçesi Atatürk Mahallesi’nde bulunan Özel Bir kolejin fosseptik çukurunda çalışan 18 yaşındaki Suriyeli işçi Zekeriya Abit, meydana gelen göçükte toprak ve beton yığınlarının arasında kalmıştı. Yaklaşık 2 buçuk saat sonra sağ olarak ulaşılan Suriyeli işçi, başarılı çalışmalar sonucunda göçük altından çıkarılarak, Şehitkamil Devlet Hastanesine kaldırılmıştı. Bacağında kırık belirlenen Suriyeli işçinin diğer tahlillerinin ardından ameliyata alındı. Başarılı bir operasyon yapılan Suriyeli işçinin, yoğun bakım ünitesinde tedavisi sürüyor.

Hastanın hayati tehlikesinin devam ettiğini belirten Şehitkamil Devlet Hastanesi Anestezi ve Yoğun Bakım Uzmanı Murat Sürücü, “Göçük altında kalan hasta, bize getirildiğinde ayağının kırık olduğunu tespit ettik. Diğer tahlil ve tetkiklerin ardından vakit kaybeden hastayı ameliyata aldık. Başarıyla ameliyatı tamamlanan hasta şuan yoğun bakım ünitesinde tutuluyor. Hastanın genel durumu iyi ama hayati tehlikeyi atlatana kadar hastamızın tedavisine yoğun bakımda devam edilecek” dedi.

GÜNDEM
İHA
11.08.2017

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin