Gaziantep'te yollar buz pistine döndü

Gaziantep'te yollar buz pistine döndü

Gaziantep'te yoğun kar yağışı dün sabah saatlerinden itibaren yerini ayaza bırakırken kentin pek çok noktasında yollar buz pistine döndü. Araç ve yayalar buzlanma nedeniyle zor anlar yaşadı.

Türkiye'nin pek çok yerinde olduğu gibi Gaziantep'te de kış şartları etkisini sürdürüyor. Gecenin ilerleyen saatlerinde başlayıp sabaha kadar süren kar yağışı kenti beyaza bürüdü. Sabah saatlerinde kesilen kar yağışı yerini ayaza bırakırken şehir merkezinde pek çok cadde ve sokak buz pistine döndü. İşe giden vatandaşlar ve öğrenciler buz pistine dönen yollarda zor anlar yaşadı. Kar ve buzlanma nedeniyle araçlar kaygan yollarda sağa sola savruldu, bazı araçlar ise yokuş çıkmaya çalışırken geri kaydı. Kimi araçlar da buz pistine dönen yollarda kayarak ilerleyebildi. Buzlanma nedeniyle çok sayıda kaza ve binlerce TL'lik hasar meydana geldi.

Kaygan yollarda daha fazla sıkıntı yaşanmaması için belediye ekipleri çalışmalar yaparken, emniyet güçleri de dikkatli olmaları ve hız yapmamaları konusunda vatandaşları uyardı.

GÜNDEM
İHA
9.01.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin