GAZİANTEP'te ULAŞIMA TAZE KAN

GAZİANTEP'te ULAŞIMA TAZE KAN

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ay sonunda yapacağı ihale ile toplu ulaşım hizmetlerinde kullanılmak üzere 50 yeni CNG tipi otobüs satın alacak. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi yeni alınacak olan otobüslerin finansını ise Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası’ndan temin edilen kredi ve Hissedarlar Özel Fonu'ndan temin edilen hibeyi kullanarak sağlayacak.

TOPLU ULAŞIMDA SORUNLAR AZALACAK

29 Ağustos’ta Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nden gerçekleştirilecek olan ihaleyle satın alınacak olan 50 otobüs kent içi toplu ulaşım hizmetlerinde yaşanan sorunları önemli oranda azaltacak. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nden konuya ilişkin yapılan açıklamada, “Gaziantep CNG Otobüsleri II Projesinin maliyetini karşılamak üzere Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (“Banka” ya da “EBRD”)’ndan temin edilen kredi ile Hissedarlar Özel Fonundan temin edilen hibeyi kullanmayı planlamaktadır. Tedarikçilerden, Banka’nın kredi ve hibesinin bir kısmı kullanılarak finanse edilecek olan sözleşme için kapalı zarf usulü teklifler sunmaları için davet etmektedir” denildi. Ay sonunda yapılacak olan ihaleye katılan firmaların tekliflerinin ihale komisyonunca nihayete kavuşturulacağı açıklandı.

BAKIM VE YÖNETİCİ EĞİTİMLERİ İHALEYE EKLENDİ

Büyükşehir Belediyesi’nden konuya ilişkin ihale sözleşmesinde ise ihaleyi kazanan firmanın otobüs bakım ve yöneticilerine ilişkin olarak eğitimleri vermesini içerdi. Açıklamada, “Bu sözleşme 50 CNG otobüsünü, arıza teşhis cihazlarını, zorunlu yedek parçaları ve sarf malzemeleri, 24 aylık garanti süresince yıllık yaklaşık 80 bin kilometre işletim için ilk bakım hizmetleri ile sürücüler, mekanikçiler, elektrikçiler ve yedek parça yöneticileri için eğitimleri içermektedir. Banka tarafından sağlanan kredilerin gelirleriyle finanse edilecek sözleşmeler için herhangi bir ülkedeki firmalar teklif verebilir. Birleşmiş Biletler Şartı kapsamında Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi veya Alıcı’nın ülkesindeki kanunlar tarafından yasaklanmış herhangi bir kişiye ödemenin yapılması, ya da bir malın ithal edilmesi amacıyla banka tarafından sağlanan kredi kullanılmayacaktır” denildi.

ÖZEL HABER
Bülent Öner
4.08.2017

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin