Gaziantep’te hangi yasaklar kalktı?

Gaziantep’te hangi yasaklar kalktı?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kabine toplantısı gerçekleşti ve Koronavirüs kapsamındaki tedbirlerdeki esnemeler ve yeni kararlar açıklandı. Toplantıda düşük, orta, yüksek ve çok yüksek riskli olarak dört kategoriye ayrılan illerdeki risk durumuna göre lokantaların açılmasından yüz yüze eğitime, hafta sonu yasaklarından hafta içi kısıtlama saatlerine kadar kademeli normalleşmeye yönelik kararlar alındı. Gaziantep’te yasakların önemli bölümü kabine toplantısının ardından kalkmış oldu.

İŞTE ALINAN KARARLAR

-Hafta sonu kısıtlaması düşük ve orta riskli illerde tamamen kalkarken yüksek ve çok yüksek illerde bir müddet daha pazar günü devam edecek.
- Akşam 21.00 ile sabah 05.00 arasındaki sokağa çıkma yasağı sürecek.
- Okullardaki 8. ve 12. sınıflar eğitim öğretime açılacak.
- Restoran, lokanta ve kafetarya gibi yerler çok yüksek riskli iller dışında sabah 07.00 ile akşam 19.00 saatleri arasında yüzde 50 kapasite ile sürdürecekler.
- Halı saha ve havuz düşük riskli illerde sabah 09.00 ile akşam 19.00 arasında faaliyetini sürdürecekler.
- Sokağa çıkma saatleri 65 yaş üstü ve 21 yaş için orta ve düşük riskli illerde kaldırılırken, yüksek ve çok yüksek illerde çıkma süreleri arttırılacak.
- Sivil toplum kuruluşları, kooparatifler vb kuruluşlar düşük, orta, yüksek illerde katılımı 300 kişiyi geçmeyecek şekilde toplantılarını yapacak.

GÜNDEM
Haber Merkezi
2.03.2021

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin