GAZİANTEP SURİYE’DE SAĞLIK ALANINDA DESTAN YAZIYOR

Türk sağlık ekipleri Suriye’nin El Bab kentinde kimyasal saldırılara karşı düzenlenen tatbikatta başarılı bir sınav verdi.
GAZİANTEP SURİYE’DE SAĞLIK ALANINDA DESTAN YAZIYOR

Gaziantep İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri Suriye’nin El Bab Kentinde Kurulu hastanede önemli çalışmalara imza atıyorlar. Sağlık ekipleri bölge halkına hizmeti sürdürürken geçtiğimiz günlerde olası kimyasal saldırılara karşı önemli bir tatbikata imza atıldı. Suriyeli vatandaşlara şifa olan sağlık ekipleri önemli başarılara imza atmaya devam ediyor.

SURİYELİ HALK TÜRKİYE’YE TEŞEKKÜR EDİYOR

Ülkelerinde devam eden iç savaş nedeniyle Türkiye’ye sığınan Suriyelerin tamamı bu kadar şanslı değiller. İç savaşın devam ettiği ülkelerinde kalmak zorunda olan Suriyeliler ülkenin belli alanlarında yine komşu Türkiye’nin himayesinde yaşamlarını sürdürüyorlar. Bu kapsamda El Bab kentinde kurulan hastanede görev yapan Türk sağlık ekipleri canla başla çalışmalarını sürdürüyor. Sağlık ekipleri 7/24 çalışma prensibiyle Suriyeli vatandaşlara şifa oluyorlar.

TATBİKATTA OLASI KİMYASAL SALDIRILARDA
YAPILMASI GEREKENLER SAHAYA YANSITILDI

Sağlık Bakanlığı koordinesinde ve Gaziantep İl Sağlık Müdürlüğü ile Hatay Sağlık Müdürlüğü KBRN Ünitesi ekiplerinin katıldığı başarılı tatbikatta olası kimyasal saldırı senaryosu sahaya yansıtıldı. Düzenlenen tatbikata ilişkin olarak Gaziantep İl Sağlık Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “El Bab Hastanesinde gerçeğini aratmayan Kimyasal, Biyolojik, Radyolojik, Nükleer (KBRN) tatbikatı gerçekleştirildi.  Suriye Görev Gücü Başkanlığı koordinasyonunda düzenlenen tatbikata, yakın zamanda El Bab Hastanesi'nde açılan KBRN Ünitesi ekipleri katılım sağladı” denildi.

GÜNDEM
Sabiha Nigar Kocaman
14.01.2021

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin