"GAZİANTEP İHRACATTA AMİRAL GEMİSİ"

Milliyetçi Hareket Partisi Gaziantep Milletvekili Av. Sermet Atay, 10 milyar 92 milyon 165 bin dolarlık ihracat rakamıyla Gaziantep'in lokomotif durumda olduğuna dikkat çekti.
"GAZİANTEP İHRACATTA AMİRAL GEMİSİ"

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde söz alan Milliyetçi Haraket Partisi Gaziantep Milletvekili Av. Sermet Atay, 2021 yılında Türkiye ihracatının yüzde 32,9 arttığına dikkat çekti. Atay, ihracatta Gaziantep'in 10 milyar 92 milyon 165 bin dolar ile ülkenin amiral gemisi durumuna geldiğini dile getirdi. Atay açıklamasında, ihracat rakamlarıyla Gaziantep'in bölgesinde de lider konumunda olduğuna dikkat çekti.

"TÜRKİYE'NİN İHRACATTA LİDER KENTİ GAZİANTEP"

TBMM'de söz alan MHP Gaziantep Milletvekili Av. Sermet Atay, ihracat rakamlarını değerlendirdi. Gaziantep'in önceki yıllarda olduğu gibi 2021 yılında da ihracat rakamlarında hedefin üstüne çıktığını kaydetti. Üreten ve çalışan kent Gaziantep'in her alanda başarılara imza attığına dikkat çeken Milliyetçi Haraket Partisi Gaziantep Milletvekili Av. Sermet Atay açıklamasında şu ifadelere yer verdi;
"Gaziantep'in 10 milyar 92 milyon 165 bin dolar ile ülkenin amiral gemisi durumuna geldiğini bugün gurula söyleyebiliriz. Üreten şehir Gaziantep sadece ihracatta değil her alanda rekorlara imza atmaya devam ediyor."

"KÜRESEL KRİZE İNAT GAZİANTEP ÜRETİMDEN GERİ KALMADI"

"Bütün dünyayı yaklaşık yaklaşık 3 yıldır etkisi alan, küresel anlamda ticari ve üretimi ciddi şekilde akamete uğratan pandemi sürecinde, ekonomik ve sosyal düzen çok değişmiştir" şeklinde konuşan Milliyetçi Haraket Partisi Gaziantep Milletvekili Av. Sermet Atay açıklamasını şu şekilde sürdürdü;
"Kapanma ve karantina süreçleri özellikle üretim üzerinde etkili olmakla beraber, üretilen mamullerin pazara ulaşımı da ciddi anlamda yavaşlamıştır. Bu süreçte dünya genelinde ekonomiler küçülme eğilimine girmiştir. Ülkemiz üretime ara vermemiş, her şartta üretime devam etmiştir. Dünyanın dev ekonomileri küçülürken krizi fırsata çevirmeyi başarmış, üretimi ve buna bağlı olarak ihracatı ile ekonomik büyümeler kaydetmiştir."

"İHRACAT YAPAN FİRMA SAYISINDA ARTIŞ OLDU"

"2021 yılında Gaziantep'den ilk defa ihracat yapan firma sayısı 116'ya yükselmiş olup, bu durum gelecek yıllar için ihracatın artırılma hedeflerine, emin adımlarla ilerlediğimizin ıspatıdır" şeklinde konuşan Milliyetçi Haraket Partisi Gaziantep Milletvekili Av. Sermet Atay açıklamalarını şu şekilde sürdürdü;

"Alan olarak Türkiye'nin en büyük Organize Sanayi Bölgesi'ne sahip şehrimiz, 6. Organize Sanayi Bölgesinde yaklaşık 240 bin kişiye iş imkanı sunmaktadır. Gaziantep terörün gölgesinden uzak, yarınlarımız için üreten, Doğu ve Güneydoğu illerinden aldığı göç ile beraber, yabancı sığınmacılarada kardeşçe yaşam şartları çerçevesinde, güçlü istihdam imkanları sunan bir cazibe merkezidir. 1965 yılında temelleri atılan ve 43 milyon metrekareyi aşan alanı ile Türkiye'de ki en büyük organize sanayi bölgesi olan Gaziantep, genişleme alanı ve Fırat Nehrinden kullanma suyu hattı yapım işi protokolü, sanayi bakanlığımızca imzalanmıştır. "

GÜNDEM
Bülent Öner
12.01.2022

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin