FATMA ŞAHİN, “TOKİ BAŞVURUSU BAŞLIYOR”

FATMA ŞAHİN, “TOKİ BAŞVURUSU BAŞLIYOR”

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin müjdeyi verdi. Şahin, “Cumhurbaşkanımızın açıkladığı; dar gelirli vatandaşlarımız için, yatay mimari ile tasarlanmış 100 bin konutun 5 bin 200'ü 1 yıl içinde Gaziantep'te yapılacak. Başvuru kabulleri 16 Aralık’ta başlayacak” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, 5 bin 200 konutun 1 yıl içerisinde tamamlanacağını dile getirdi. Şahin, “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın himayelerinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın koordinesi, Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın destekleriyle “Her Yıl 100 Bin Yeni Sosyal Konut projesi başladı. Yatay mimari anlayışla, mahalle ve komşuluk kültürüne uygun 2+1 ve 3+1 planında inşa edilecek 100 Bin Sosyal Konut için 16 Aralık 2019 -15 Ocak 2020 tarihleri arasında talepler toplanacak” diye konuştu.

DAR GELİRLİNİN BEKLEDİĞİ PROJEDE BAŞVURULAR BAŞLADI

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından 100 Bin Sosyal Konut Projesi  kapsamında inşa ettirilecek konutlar için, T.C. Ziraat Bankası A.Ş.’nin Proje  İlinde bulunan yetkili Şubeleri aracılığı ile başvurular kabul edilecektir. Başvuru Bedeli 2+1: 500.- TL. Başvuru Bedeli 3+1: 1.000.-TL olarak belirlendi. Başvurusu toplanacak konutların ihalesi yapıldıktan sonra şerefiyeli satış fiyatları belirlenecek olup, başvuru sahipleri arasında  “Hak Sahibi Belirleme” kurası çekilecektir. Satışa sunulan konutlar için kura çekilişi yapılması halinde kura yeri ve saati İdarenin web sayfasında duyurulacak. Satışa sunulan konut sayısından daha az başvuru olması durumunda, başvuruda bulunanlarca satın alınacak konutlar TOKİ’nin belirleyerek kullanıma açacağı bloklar arasından, noter huzurunda yapılacak kura ile belirlenecek.

PROJE HIZLI BİR ŞEKİLDE SÜRÜYOR

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, başvuruların Pazartesi’nden itibaren başlayacağını dile getirdi. Şahin, “Cumhurbaşkanımız liderliğinde önce 5,5 milyon metrekare alanı çok hızlı şekilde TOKİ'ye devrini sağladık. Konut projesinin yapılmasını seçtiğimiz yer çok önemli, burada üretim var, ihracat var, istihdam var. İşçilerimize ev lazım. Her gün biz 150 bin işçiyi şehrin bir başından bir başına taşıyoruz ve bu da mali yük demek. İşçilerimiz yolda yoruluyor. Şimdi biz 150 bin kişilik üretim merkezinin yanına çok kısa sürede bir yaşam merkezi oluşturduk. OSB'nin içinden Kuzey Şehir'e 6 kilometrelik yeni bir yol açtık. Yavuzeli yol hattından Ortadoğu Fuar Merkezi'nin yanından 20 kilometreyi Büyükşehir Belediyesi olarak çok büyük viyadüklerin olduğu bir yol yaptık. Bize 100 milyon liraya mal oldu. 6 ay gibi kısa bir sürede tüm alt yapı hizmetleri tamamlandı. Büyük bir başarı hikayesi var” diye konuştu.

GÜNDEM
Sabiha Nigar Kocaman
15.12.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin