Esnaf taşınacağı günü bekliyor

Esnaf taşınacağı günü bekliyor

Şahinbey’in Karatarla Mahallesi’nde yerleşik binin üzerinde trikotajcı esnafı Büyükşehir Belediyesinin attığı önemli adımlar doğrultusunda Bayramlı Mahallesi’ne taşınacak. Gaziantep Trikotajcılar Odası Başkanı Reşit Durak’ın uzun süredir üzerinde çalıştığı proje Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin tarafından kabul görmüştü.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Karatarla Mahallesi’nde sıkışıp kalan ve olumsuz şartlarda çalışan trikotajcı esnafının Bayramlı Mahallesi’ne taşınmasına karar verdi. Belediye Başkanı Fatma Şahin, Trikotajcılar Odası Başkanı Reşit Durak’la sürdürdüğü görüşmelerin ardından esnafın Bayramlı Mahallesine taşınmasına karar verdiklerini açıkladı. Karagöz ve Karatarla Bölgelerinde trafik sorununun yaşanmasında önemli rol oynayan trikotajcı esnafı bayram öncesinde kendilerine verilen bu müjdeden dolayı oldukça mutlular. Gaziantep Trikotajcılar Odası Başkanı Reşit Durak, esnafın fiziki olumsuz şartlarda çalıştığına dikkat çekti. Durak, binin üzerinde işletmenin yer aldığı bölgenin kendi çevresinde sıkışıp kaldığını ve bölgede ki trafik sorununun yaşanmasında da önemli etken olduğunu anlattı.

PROJE ÇALIŞMALARINA HEMEN BAŞLANILDI

Gaziantep Trikotajcılar Odası Başkanı Reşit Durak, yapılan görüşmelerin ardından trikotajcı esnafına yönelik site alanının belirlendiğini dile getirerek, “Kent merkezinde sıkışıp kalan esnafımız yeni site alanında daha sağlıklı ve başarılı çalışmaları yaparak rahat edecekler. Alınan bu karardan dolayı esnafımız çok mutlu ve bundan daha büyük bir bayram müjdesi alamazdık. Şimdi oda yönetimi olarak hemen yeni site alanının projelendirilmesi çalışmalarına başlayacağız. Bayramlı Mahallesi’nde bize tahsis edilecek alan hem şehre yakın hem de alt yapı anlamında oldukça iyi bir noktada. Bu projenin yaşama geçmesinde adım atan tüm belediye yönetimine teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

GÜNDEM
Aysu Yıkmış
15.10.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin