Erdem Koleji’nde eğitimleri devam ediyor

Erdem Koleji’nde eğitimleri devam ediyor

Erdem Koleji öğrencileri bakır ve seramik atölyelerinde hem zanaat öğreniyor hem de el becerilerini geliştiriyor.

Erdem Koleji, yeni eğitim öğretim döneminde yapılan çalışmalarla farkını göstermeye devam ediyor. Okul bünyesinde bulunan atölyelerde bakır ve seramik işleme fırsatı bulan öğrenciler, hem zanaat öğreniyor hem de el becerilerini geliştiriyor.

Hayal gücünü seramik hamuruna yansıtan öğrenciler, o hamurdan çeşitli şekiller elde ediyor ve yaparak yaşayarak öğreniyor. Kendi başına bir şey başarmanın verdiği o mutluluğu tadıyor. Bakır plâketleri işleyerek bakır işlemeciliğinin detaylarını, ipuçlarını, zorluğunu ve püf noktalarını öğreniyor. İlerde icra edebilecekleri meslek veya hobi edinme konusunda küçük yaşta fikir sahibi olmanın fırsatını yakalıyor.

Gaziantep’in kültürel bir ögesi olan bakır işlemeciliğinin ve küçük yaşta el becerisini geliştirmede büyük rol oynayan seramik işlemenin öneminden bahseden Erdem Koleji Genel Müdürü Mehmet Örfi Sönmez, “Öğrencilerimize hem kültürel değerlerimizi aktarmak hem de kendi yaptıkları bir şeyin mutluluğunu yaşatmak için fırsat sunuyoruz. Yeni eğitim öğretim döneminde kültürel ve el becerilerini geliştirmeye yönelik faaliyetlere devam edeceğiz “ dedi.


GÜNDEM
Haber Merkezi
6.02.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin