ELEŞTİRİYE FADILOĞLU'NDAN 'BAŞARI' YANITI

ELEŞTİRİYE FADILOĞLU'NDAN 'BAŞARI' YANITI
Şehitkamil Belediye Meclisi'nin 2018 yılı Aralık ayı 2. Birleşim gündemi gerçekleştirildi. Meclis toplantısında CHP'li meclis üyesi Hurşit Yıldırım'ın genel olarak AK Partili belediyelere yapmış olduğu eleştirilere yanıt veren Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, "Son 15-16 yılda memlekette bir tane bile gecekondu mahallesi oluşmadıysa o da bu belediyelerin başarısıdır" dedi.
 
HURŞİT YILDIRIM: BURADA BİR TEZAT VAR 
 
7 maddenin görüşüldüğü ve Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu'nun başkanlık ettiği meclis toplantısında CHP'li meclis üyesi Hurşit Yıldırım, genel olarak AK Partili belediyelerin çalışmalarını eleştirdi. Yıldırım, "Gaziantep'te ulaşım bitmiş durumda. Alternatif çalışmalar yapılmıyor. Ayrıca metro, gaziray diye raylı sistemler yapılıyor. İhaleyi alan ve ihale eden kuruma bakıyorum Karayolları Genel Müdürlüğü kavşak yaptı, Büyükşehir Belediyesi ben de yaptım diyor. Metro ve Gaziray çalışmasına Büyükşehir Belediyesi kendi tabelasını koyuyor ama Ulaştırma Bakanlığı tarafından ihale edilmiş. Burada bir tezat var. Kimin yaptırdığı bellisiz. Sanıyorum son 10-15 yılda Gaziantep'in en kötü belediyeciliği yapılıyor" dedi. 
 
RIDVAN FADILOĞLU: EKSİKLER VARDIR AMA...
 
Meclis Başkanı Rıdvan Fadıloğlu ise iş yapılan yerde eksiklerin olabileceğini kaydederek son 16 yılda Gaziantep'te bir tane bile gecekondu mahallesi oluşmadığına dikkat çekti. Fadıloğlu verdiği yanıtta şu ifadelere yer verdi; "Dışarıdan konuşmak kolay geliyor da Gaziantep'te 500 bine yakın göçmen var. 500 bin nüfus demek Türkiye'de neredeyse 50 vilayete eşdeğer nüfus demek. Bunlar hesap edilmeden de gelen bir yükün olduğunu da hesap ederek konuşmak lazım. Ama bu şehir çok fazla göç çeken bir şehir. Yatırımların devam etmesi için iş gücüne ihtiyaç var. Bu iş gücü bir şekilde barınmak durumunda. Hızlı sanayileşmenin getirdiği aksaklıklar da yok dersek yalan olur. Türkiye'de maalesef oturmuş bir sistem yok. Gündemde olmayan bir şey geldiği zaman bütün parametreler değişiyor. Sıkıntılar oluşuyor. Geçmişte özellikle FETÖ'nün kamuya ait arazilerin birilerine peşkeş çekmesinden dolayı arsa değeri sıfıra yakın olan yeni imar alanları üretmekte çok büyük zorluk çektik. Özellikle de Şehitkamil bölgesinde. Tabi iş yapılan yerde eksiklikler olabilir. İçtenlikle söylüyorum son 15-16 yılda memlekette bir tane bile gecekondu mahallesi oluşmadıysa o da bu belediyelerin başarısıdır. Eksikler vardır ama Gaziantep'te geçmiş dönemlerde her seçim döneminde bir mahalle gecekondu mahallesi oluşturularak ve özellikle oy kaygısı ile taşımalar yapılarak, belediyenin mallarından tahsis yapılarak bu memlekete nüfus çekildi. Bunların hiçbirinin hesabı yapılmadı. O insanların hayat standardını yükselten AK Parti iktidarı olunca o insanların arabası oldu. O arabalar bu trafiğe sığmaz oldu. Ama stratejik planlamanın içinde hiç böyle bir planlama yoktu. Nüfusun hayat standardı yükselince ister istemez bu sıkıntılar da oluştu. Eksikler olabilir ama şunu bilesiniz ki bu kadrolar bu milletin derdiyle dertlenip, onları çözmek için uğraşıyor. Bunlar da kaynak, iş gücü ve projelendirmeyle doğru orantılı."
 
AYŞE TEYMUR ELEŞTİRİLDİ
 
AK Parti Şehitkamil Belediye Meclis üyesi Ayşe Teymur'un 5 Aralık Kadına Seçme ve Seçilme Hakkı'nın verilişinin 84'üncü yıl dönümü münasebetiyle meclis kürsüsünde yaptığı konuşma da eleştiri topuna tutuldu. CHP'li meclis üyesi Hurşit Yıldırım, Ayşe Teymur'u da konuşmasında Mustafa Kemal Atatürk'ten bahsetmemesinden dolayı eleştirerek, "Ayşe hanım konuştu ama kadına seçme ve seçilme hakkı veren Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ten hiç bahsetmedi. Atatürk'e teşekkür bile etmedi. Bundan dolayı üzgünüm. Gönül isterdi ki konuşmada bir satır ona yer verseydiniz en azından saygıyla anmış olurduk. Kadınların seçme ve seçilme hakkından dolayı kanunu TBMM'ye getiren Mustafa Kemal Atatürk'ü saygıyla anıyorum. Cümleleriniz arasına bunu da koyalım ki kayda geçsin" dedi. 
 
NARİN DEMİRCİ
 
 
GÜNDEM
Haber Merkezi
5.12.2018

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin