Eğitimcilere maaş promosyonu müjdesi

Eğitimcilere maaş promosyonu müjdesi

Memur-Sen ve Eğitim-Bir Sen Gaziantep Şube Başkanı Ahmet Gök, eğitim çalışanlarının maaş promosyonu ile ilgili bankaya 19 Eylül mesai bitimine kadar süre verildiğini ve banka düzenleme yapmazsa sözleşme fesh edileceğini açıkladı.

Memur-Sen ve Eğitim-Bir Sen Gaziantep Şube Başkanı Ahmet Gök, eğitim çalışanlarının maaş promosyonu ile ilgili açıklamalarda bulundu. Konu ile ilgili bankaya 19 Eylül Pazartesi günü mesai bitimine kadar süre verildiğini ve bankanın düzenleme yapmaması halinde sözleşmeni fesh edileceğini belirtti.
Memur-Sen ve Eğitim-Bir Sen Gaziantep Şube Başkanı Ahmet Gök, konu ile ilgili açıklamasında, “Eğitim çalışanlarının sabırsızlıkla beklediği maaş promosyon anlaşmasının iptali ile ilgili daha önce yapmış olduğumuz açıklamalarda eğitim çalışanlarına hak ettikleri değerin verilmesini ve maaş promosyon anlaşmasının ya banka tarafından eğitim çalışanlarını memnun edecek şekilde güncellenmesini ya da milli eğitim müdürlüğü tarafından tek taraflı feshedilmesini talep etmiştik. Bize iletilen son bilgiye göre banka 19 Eylül 2022 Pazartesi mesai sonuna kadar uygun bir çalışma yapıp teklif sunmak üzere milli eğitim müdürlüğümüzden zaman istemiş milli eğitim müdürlüğümüz de bankaya güncelleme teklifi sunması için 19 Eylül 2022 Pazartesi mesai sonuna kadar süre tanımıştır. Bizim daha önceki açıklamalarımızdaki taleplerimiz açık ve nettir. Bu taleplerimizin arkasında durmaya ve eğitim çalışanları promosyon mevzusu başta olmak üzere her alanda hak ettikleri değere ve ekonomik, sosyal ve hukuki haklara kavuşuncaya kadar mücadele etmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

GÜNDEM
Haber Merkezi
18.09.2022

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin