“DERDİN DERMANI SİZDE”

Koronavirüs vaka sayısında ülke genelinde azalma görülürken henüz Gaziantep’te vaka sayısında düşüş görülmedi.
“DERDİN DERMANI SİZDE”

Gaziantep Valisi Davut Gül, koronavirüse karşı alınan önlemlere rağmen kentte vaka sayısında henüz bir düşüşün görülmediğine dikkat çekti. Sosyal medya hesabından seslenen Vali Gül, “Vaka sayılarında görülen azalma maalesef henüz Gaziantep’te görülmeye başlanmadı” dedi. Kentte sosyal mesafe ve maske denetimleri ise aralıksız devam ediyor. Kentte vatandaş ve işyerlerine yönelik yapılan denetimlerde bir gün içerisinde kurallara uymayan ortalama 4 bin kişiye ceza yazılıyor.

HER GÜN BİNLERCE KİŞİYE CEZA YAZILIYOR

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, vaka artışında dikkatlerin 5 il arasında yer alan Gaziantep’te olduğunu dile getiriyor. Bu ifadelere rağmen bakanlık ve Gaziantep Valiliğinin koronavirüse karşı vatandaşlara yönelik uyarıları fayda etmiyor. Gaziantep’te her gün binlerce vatandaşa sosyal mesafe ve maske konusunda ceza yazılıyor. Ölümcül virüse karşı alınan önlemlerin çoğuna uymayan Gaziantepliler ceza yemekten geri durmuyorlar. Vali Gül, “Kıymetli hemşerilerim, şehrimizdeki vaka artışı tehlikeli boyuta ulaşıyor! Yasaklama önerileriniz için teşekkür ederim ama öncelikle en basit kuralları hayata geçirmemiz gerekiyor. Maskeyi ağzımızı ve burnumuzu kapatacak şekilde kullanmaya ve sosyal mesafeye uymaya mecburuz” dedi.

GAZİANTEP VALİSİ DAVUT GÜL ÜRPERTEN
AÇIKLAMAYI SOSYAL MEDYA HESABINDAN YAPTI

Sosyal medya hesabından Gazianteplilere seslenen Gaziantep Valisi Davut Gül şu ifadelere yer verdi;
“Vaka sayılarında görülen azalma maalesef henüz Gaziantep’te görülmeye başlanmadı. Bu derdin dermanı sizde! Zorunlu olmadıkça kalabalık ortamlarda bulunmayalım. Vakaların önemli kısmının arkadaş, akraba vb. yakınlarımızdan bulaştığını unutmayalım lütfen”

GÜNDEM
Sabiha Nigar Kocaman
26.07.2020

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin