Denetimler sürecek

Denetimler sürecek

Gaziantep Trafik Şube Müdürlüğü ekipleri, toplu taşıma araçları üzerinde kurallara uyup uyulmadığı konusunda denetleme yaptı. Denetimler sırasında onlarca halk otobüsünü durduran polis ekipleri araçları ve sürücüleri sıkı bir denetimden geçirdi. Denetimlerde kurallara uymadıkları belirlenen araç sürücülerine para cezası uygulandı.

Şehir merkezinde trafik kurallarına uyulması konusunda hassasiyetle çalışan trafik polisleri, otobüs duraklarında teyakkuza geçti. Ali Fuat Cebesoy Bulvarı’nda resmi üniformalı trafik polisleri, toplu taşıma araçlarına binen sivil ihbar memurlarıyla yaptığı ortak çalışma neticesinde otobüslerin kurallara uyup uymadığını tespit etti. Ardından da kurallara uymayanlara cezai işlem uygulandı. Yapılan uygulamada kapsamında öğle saatlerine kadar çok sayıda araca toplu taşıma aracına ceza işlem uygulandığı bildirilirken, daha öncede kurallara uymadığı saptanan otobüsler ise bağlandı. Ekipler sabahın erken saatlerinden itibaren kentin değişik noktalarında başlattıkları uygulamalar çerçevesinde trafik kurallarına uyan sürücülere teşekkür edildi. Çok sayıda trafik polisinin katıldığı denetimlerin aralıksız şekilde sürdürüleceği ifade edildi.

DENETİMLER ARALIKSIZ ŞEKİLDE SÜRECEK

Kent genelinde trafik akışının sağlıklı ve sorunsuz şekilde sağlamak amacıyla çalışmalarını aralıksız bir şekilde sürdüren Gaziantep Trafik Denetleme ve Tescil Müdürlüğü ekipleri kurallara uymayan sürücülere aman vermiyor. Müdürlük görevlileri denetimlere ilişkin bilgilendirmede, “Amacımız toplu taşıma sektöründe şehir içerisinde şoförlerin kurallara uymasını sağlamak. Kural ihlali yapmayan şoförlerimize de bir gömlek hediye edeceğiz. Toplu taşıma araçları vatandaşlarımız tarafından sık kullanılıyor. Bu noktada hassas olmamızın sebebi de herhangi bir kazada çok fazla sayıda yolcu taşındığı için yaralı sayılarının fazla olması. Biz de bu konuda denetimlerimizi artırıyoruz. Vatandaşlarımızın gideceği yere kaza geçirmeden gitmesini amaçlıyoruz” bilgi verdiler.

GÜNDEM
Bülent Öner
19.07.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin