Denetimler aralıksız bir şekilde sürüyor

Denetimler aralıksız bir şekilde sürüyor

Gaziantep İl Gıda, Hayvancılık ve Tarım Müdürlüğü ekipleri koronavirüs sürecinde özellikle gıda noktasında ki denetimlerini aralıksız bir şekilde sürdürüyor.

Gaziantep İl Gıda, Hayvancılık ve Tarım Müdürü Mehmet Karayılan, “Her ilçemizde ayrı ayrı denetimlerde bulunduk. Bu kapsamda dokuz ilçemizde ve şehir merkezimizde gıda denetimleri ve bilgilendirmeleri gerçekleştirdik. Merkezimizde 450 denetimler birlikte dokuz ilçemizde 2 bin 429 denetimi bir gün içinde gerçekleştirdik” dedi.

“Ben de il müdürü olarak bizzat sahada bulundum ve tüm mahallelerimize ara sokaklara dahi giderek denetimlerimizi gerçekleştirdik ve esnafımızı salgın sürecinde hijyen, sosyal mesafe ve maske kullanımı yönünde bilgilendirdik. O gün kurumumuzda 23 idarecimizle birlikte sahada yer aldık. İdarecilerimizin yanında 655 personel sayımızla tamamen sahaya indik” diye konuşan Gaziantep İl Gıda, Hayvancılık ve Tarım Müdürü Karayılan açıklamasını şu şekilde sürdürdü;

“20 yıldır Gaziantep’e hizmet ediyorum ve bu süreçte 2014 yılından bu yana da İl Müdürü olarak hizmet sunuyorum. Bana verilecek tüm görevlerin ardındayım. Vatandaşlarımızın sağlığı için mesai kavramı gözetmeksizin çalışmaya devam ediyoruz. Bu mevkilerde bulunmanın bir sorumluluğu ve mesuliyeti olduğunu çok iyi biliyoruz bu yüzden çalışmalarımız aralıksız devam ediyor. Gerçekleştirdiğimiz denetimlerde yüzde 95 cezai işleme girmedik ve esnafımızı uyardık bilgilendirdik. Ancak insan sağlığını riske atan noktalar da tespit ettiğimizde gerekli cezai işlemleri uygulayıp ürünleri de imha ettik”.”

GÜNDEM
Haber Merkezi
10.08.2020

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin