Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kökünü kazımak boynumuzun borcu"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kökünü kazımak boynumuzun borcu"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti'nin kuruluşunun 15'inci yıldönümünde partinin genel merkezinde düzenlenen törene İstanbul'dan telekonferansla bağlandı.

Erdoğan, 15 Temmuz gecesi ülke tarihinin an alçak ve sinsi saldırısı ile karşı karşıya kaldıklarını söyledi.

"TSK'ya sızmış Fethullahçı Terör Örgütü'ne mensup bir grup asker devletin kendilerine teslim ettiği tankları, uçakları, her türlü silahı milletimize karşı kullandılar" diyen Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Milletimizle omuz omuza vererek bu hain saldırıyı püskürttük. Her kesimden vatandaşımız ülkemizin önünde yeni bir kapının açılışının müjdecisi olmuştur...

"Bu alçaklar o gece 240 evladımızı şehit ederek, kardeşlerimizi yaralayarak milletimize bedel ödetmişlerdi. FETÖ'nün kökünü kazımak boynumuzun borcudur."

15 Temmuz öncesi gibi davranamayacakların vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, iktidar partisinden yeni dönemde de öncül misyonunu üstlenmesini beklediğini söyledi.

Erdoğan, "Bu parti 15 yıllık bir parti olabilir. Ama bu partinin davası bin 500 yıllık kadim bir davadır. AK Parti'yi var eden ve yaşatan ruh İstanbul'un fethinin ruhudur. Bu parti sadece komşularımızda değil her coğrafyada akan gözyaşlarını siler" diye konuştu.

GÜNDEM
Sabah
15.08.2016

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin