Çileğin kilosu 7 lira

Çileğin kilosu 7 lira

Gaziantep’te her köşe başında göze çarpan çileğe vatandaşlar ilgi gösteriyor. Bir ay önce satılmaya başlanan çileğin kilosu Gaziantep’te 7 TL’ye düştü. Çilek fiyatının düşmeye başlamasıyla birlikte vatandaşlar çileğe ilgi göstermeye başladı.   

Seyyar Çilek Satıcısı Mehmet Böker, “Çilek ilk çıktığında 20 TL’ye satılıyordu. Şimdi 7.5 TL’ye düştü. Satışını yaptığımız çilek Mersin’den geliyor. Önümüzdeki ay itibariyle çilek daha da bollaşacak ve fiyatı 5 TL ve daha da aşağıya inecek. Fiyat düşük olunca satışlarımızda iyi oluyor. Fiyat yüksek olunca Fazla satış olmuyor. Satış iyi olduğunda bizler de o zaman daha çok çilek alıp satıyoruz. Şu anda vatandaşların çileğe olan talebi ve ilgisi iyi gidiyor. Bursa çileği tamamen organik çilek bu nedenle herkes gönül rahatlığı ile alıp yiyebilir” şeklinde konuştu.

GÜNDEM
Aysu Yıkmış
25.04.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin