CHP heyeti 19 Mayıs töreni düzenledi

CHP heyeti 19 Mayıs töreni düzenledi

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları çerçevesinde Cumhuriyet Halk Partisi Gaziantep il ve ilçe yönetimleri 15 Temmuz Demokrasi Meydanında Atatürk Anıtına çelenk koyarak saygı duruşu gerçekleştirdi.

Cumhuriyet Halk Partisi Gaziantep İl Başkanı Hayri Sucu, CHP Gaziantep Milletvekili Opr. Dr. Bayram Yılmazkaya, CHP Şahinbey İlçe Başkanı Zekir Gürsel, Şehitkamil İlçe Başkanı Coşkun Atalamış’ın katıldığı çelenk koyma törenine yöneticilerde katıldı.

15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda düzenlenen törende önce saygı duruşu düzenlendi ve istiklal marşı okundu. Daha sonra CHP İl ve İlçe Gençlik Kolları yönetimlerinin öncülüğünde CHP Gaziantep İl Başkanı Hayri Sucu, Atatürk Anıtına çelenk koydu.

Törenin ardından açıklamalarda bulunan CHP Gaziantep İl Başkanı Hayri Sucu şu ifadelere yer verdi;

“Sahip olduğumuz tüm hak ve özgürlükler bundan 101 önce vatanı kurtarmak için İstanbul’dan yola çıkan ve 19 Mayıs 1919’da Samsun’a adım atan Mustafa Kemal Atatürk’e ve silah arkadaşlarına borçluyuz. O gün yüz yıllardır tebaa ve kul olarak yaşayan ulusunun kaderini değiştirmiştir. Millet egemenliğinin temelleri üzerinde eşit yurttaşlık ve tüm demokratik kurumlar yükselmiştir. Bugün sadece Türk Halkının değil emperyalizme karşı verilen mücadele sömürgeciliğin zincirleri altında ezilen uluslara da umut ışığı olmuştur. Hindistan’ın bağımsızlık mücadelesinin öncüsü Mahatma Gandhi’nin ‘Mustafa Kemal İngilizleri yenene kadar Tanrı’yı da İngilizlerin yanında zannediyordum’ sözleriyle işte bunu anlatır. Büyük mücadele ile kurulan Cumhuriyetin geleceğini de gençlere emanet edilmiştir. Bu büyük günde Covid-19 salgını nedeniyle evlerimizde olsak da yüreklerimizdeki coşku asla eksik olmayacaktır. Dünyanın ve ülkemizin geçtiği bu zor günlerde Covid-19 nedeniyle toplu olarak bir araya gelip bayramımızı kutlayamazsak da bulunduğunuz yerde ve yüreğimizde büyük bir coşkuyla kutlayacağımızdan şüphemiz yoktur, bu vesile ile tüm halkımızın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı en içten dileklerimizle kutlarım."

GÜNDEM
Aysu Yıkmış
19.05.2020

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin