CHP GAZİANTEP’TE CADI KAZANI GİBİ!

Cumhuriyet Halk Partisi’nde gözler Genel Merkez’in atacağı adımlara çevrildi. Bir süre önce görevden alınan CHP Gaziantep il ve ilçe başkanlarının yerlerine atamamı yoksa olağanüstü kongreyle mi isimler belirlenecek henüz belli değil.
CHP GAZİANTEP’TE CADI KAZANI GİBİ!

Bir süre önce tartışmalı bir şekilde görevden alınan Cumhuriyet Halk Partisi Gaziantep il ve ilçe başkanlarının yerine yeni isimlerin nasıl belirleneceği Genel Merkez tarafından kararlaştırılacak. CHP Genel Merkezi il ve ilçe başkanlarının nasıl belirleneceği noktasında yöntem üzerinde çalışmalarını sürdürürken, kentte ise parti makamlarının halen boş olması CHP tabanında huzursuzluğa neden oldu.

GÖREVDEN ALINAN HAYRİ SUCU BEKLEMEDE

İl başkanlığı görevinden haksız şekilde görevden alındığını iddia eden Cumhuriyet Halk Partisi Gaziantep eski İl Başkanı Hayri Sucu, yasal haklarını sonuna kadar kullanacağını anlatmıştı. Diğer yandan ilçe başkanlarından bazı isimler ise CHP Genel Merkezine itiraz dilekçelerini iletti. İtirazları pandemi nedeniyle daha sonra görüşüleceğini açıklayan parti genel merkezi sürecin nasıl şekilleneceği konusunda henüz kararsız.

ANA MUHALEFETİN GAZİANTEP’TE TEMSİLCİSİ YOK!

Ana muhalefet partisinin temsilcilerinin tamamının bir anda görevden alınmalarının ardından Gaziantep CHP’de yönetim boşluğu yaşanmaya başlandı. Yönetimlerin iş başında olmamaları nedeniyle başta parti çalışmaları olmak üzere önemli işler beklemeye alındı. Yaşanan olumsuz sürecin bir an önce sonlandırılmasını isteyen partililer, kentte başlayan pozitif etkinin yerini negatife bıraktığını anlattılar. Öte yandan parti çalışanlarının maaşlarının bu ay verilmemesi yaşanan yönetim boşluğuna bağlandı.

GÜNDEM
Sabiha Nigar Kocaman
2.12.2020

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin