Canıyla tarih yazanların torunları GTO’da buluştu

Canıyla tarih yazanların torunları GTO’da buluştu

Antep’e Gazilik unvanı veriliş tarihi olan 8 Şubat’ta Gaziantep Ticaret Odası (GTO) tarafından "Canıyla Tarih Yazanların Torunları Kanıyla Hayat Kurtarıyor" sloganı ile kan ve kök hücre bağışı kampanyası düzenlendi.

GTO’nun gelenekselleştirdiği ve bu yıl 3. kez düzenlenen kampanya yoğun ilgi gösterildi.

GTO hizmet binasında gerçekleştirilen ve Kızılay Gaziantep Şubesi işbirliği ile organize edilen ‘Kan Bağışı’ kampanyasına GTO Yönetim Kurulu üyeleri, Meclis üyeleri, Meslek Komite üyeleri, GTO personeli, sivil toplum kuruluşları ve duyarlı vatandaşlar yüksek oranda katılım sağladı.

Kampanya ile ilgili bir değerlendirmede bulunan GTO Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Yıldırım, kan bağışı ve kök hücre bağışı konusunda toplumsal duyarlılığımızın artması gerektiğini dile getirdi.

Bağışta bulunan ve kampanyaya destek olan herkese teşekkür eden Yıldırım, kampanyanın 8 Şubat gibi özel bir günde yapılıyor olmasının manevi değerinin de yüksek olduğuna vurgu yaparak şunları söyledi:

“GTO olarak bağış kampanyamızı bu yıl üçüncü kez düzenliyoruz.  Kampanyayı şehrimizin onur günü olan 8 Şubat tarihinde yani Gazilik Unvanı verilişinin yıl dönümünde düzenliyor olmamız kampanyayı daha da anlamlı kılıyor. Bizler bu topraklar için can verenlerin torunları kanlarımızla hayat kurtarmak için bir araya geldik. Bu yıl daha önceki kampanyalardan farklı olarak kan hücre bağışı da aldık. Dilerim bugün alınan kök hücreler ilik bekleyen hastalarımıza şifa olur.” dedi.

Yıldırım, “Gazilik unvanı alışımızın 98'nci yıl dönümünü bir kez daha gururla kutluyor, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını ve tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz."

Kampanya için GTO’ya teşekkür eden Gaziantep Kızılay Şubesi Müdürü Feridun Gök de “Kış aylarında kan temininin zorlaşması nedeniyle bu dönemlerde düzenlenen kampanyalar çok önemli. Önemli olan bu konudaki farkındalığı ve bilinci artırabilmemiz" şeklinde konuştu.
Bilinçli bağışçılarla birlikte Gaziantep’in kan bağışı toplamada ilk beş arasında yer aldığını söyleyen Kan Bağışçısı Kazanım Uzmanı Feridun Gök “Bu özel günde kan bağışı yaparak bir canın kurtulmasına vesile olan herkese teşekkür ediyorum. Kampanyada bu yıl farklı olarak kök hücre bağışı da aldık. TÜRKÖK’e ileteceğimiz bu bağışlar içinden dilerim kemik iliği nakli bekleyen hastalarımıza şifa olacak bağışlar çıkar.” dedi.

GÜNDEM
Haber Merkezi
8.02.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin