“Bu mahallelerde neden sosyal tesis yok?”

“Bu mahallelerde neden sosyal tesis yok?”

Şahinbey Belediye Meclisinin Cumhuriyet Halk Partili Meclis Üyesi Hasan Türk, yıllardır dile getirmelerine rağmen Düztepe ile Esentepe Mahallelerinde ilçe belediyesi tarafından bir sosyal tesis yapılmadığını dile getirdi. Türk, yaşanan bu durumdan dolayı belediye yönetimini eleştirdi.

“BU MAHALELERDE NEDEN SOSYAL TESİS YAPILMIYOR?”

Uzun süredir Düztepe ve Esentepe Mahallelerinde bir sosyal tesis ile taziye evinin yapılmasını istediklerini belirten Şahinbey Belediye Meclisinin Cumhuriyet Halk Partili Meclis Üyesi Hasan Türk, “Ben ikinci dönem belediye meclis üyesi olarak görev yapıyorum. Bu dönemlerde defalarca adı geçen iki mahallemizin kullanabileceği sosyal tesis ve taziye evinin yapılması için belediye yönetimden talepte bulunduk. Şahinbey ilçesinin her tarafına sosyal tesis ve taziye evleri yapılırken Düztepe ile Esentepe Mahallelerimizin kullanacağı sosyal tesis ve taziye evi yapılmadı” şeklinde konuşarak sözlerine şu şekilde devam etti;
“Şahinbey ilçesinin tüm mahalle ve köyleri değerli, tüm mahalle ve köylerimiz hizmetin en güzelini hak ediyor. Fakat yıllardır söylememize rağmen Düztepe ve Esentepe Mahallelerimize bir sosyal tesis ile taziye evi yaptıramadık. Diğer bölgelere bu hizmet giderken bu yerleşim alanlarımızdan neden sosyal tesis ile taziye evi yapılmıyor ben merak ediyorum.”

“CEM EVİ PROJESİNDEN DOLAYI YEREL YÖNETİMLERE TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Güneykent Mahallesinde Şelale Parkın karşısında Cem Evi projesine başlanıldığını belirten Şahinbey Belediye Meclisinin Cumhuriyet Halk Partili Meclis Üyesi Hasan Türk, bu projenin hayata geçirilmesinden dolayı tüm yerel yönetimlere teşekkür etti. Gaziantep’e ikinci bir Cem Evinin yapılması yönünden yıllardır mücadele verildiğini anlatan Şahinbey Belediye Meclisinin Cumhuriyet Halk Partili Meclis Üyesi Hasan Türk açıklamalarını şu şekilde sürdürdü;

“Gaziantep’te sadece Düztepe Mahallesi’nde bir Cem Evi vardı. Yıllardır ikinci bir Cem Evinin inşa edilmesi için büyük mücadeleler verdik. Bu mücadelenin ardından bugün belediye başkanlarımız bu projenin hayata geçmesi için düğmeye bastılar. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyoruz.”

GÜNDEM
Aysu Yıkmış
21.10.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin