“Bu kabul edilemez”…

“Bu kabul edilemez”…

Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şube Başkanı Bekir Avan, koronavirüs testi pozitif çıkan eğitimcilerin 14 günlük karantina sürecinde maaş kesintisine uğramalarının kabul edilemeyecek bir durum olduğunu anlattı.

“BÜYÜK GAYRET ORTAYA KOYUYORLAR”

"Yüz yüze eğitimin başlamasıyla birlikte, öğretmenlerimiz ve okul yöneticilerimiz, öğrencilerimizin öğrenme kayıplarının telafi edilmesi için büyük gayret ortaya koyuyorlar” şeklinde konuşan Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şube Başkanı Bekir Avan sözlerini şu şekilde sürdürdü;
“Ancak MEB, bazı illere gönderdiği görüş yazısıyla, bu süreçte covid testi pozitif çıkan ve bu nedenle 14 gün karantinaya alınan öğretmen ve yöneticilerimizin ücretlerinin ödenmeyeceğini bildirdi. Aylardır sadece eğitimde değil, vefa grupları ve filyasyon ekiplerinde de görev alarak türlü fedakarlıklarla hizmet üreten eğitim çalışanlarını cezalandırmak anlamına gelen bu tutum derhal düzeltilmelidir. Karantinaya alınan öğretmen ve okul yöneticilerimiz de İDARİ İZİNLİ sayılmalı ve ücretlerinde hiçbir kesintiye gidilmemelidir. Bu ülkenin bütçesi, karantinaya alınan meslektaşlarımızın üç kuruşluk ek ders ücretlerinden yapılacak tasarrufla(!) şaha kalkmayacaktır herhalde. Sayın Ziya Selçuk ve Hükümet’ten beklentimiz; gerekli düzenlemeyi bir an önce hayata geçirilmesidir."

GÜNDEM
Aysu Yıkmış
25.10.2020

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin