Bu çocuklar harika

Bu çocuklar harika

Gençlik Spor İl Müdürlüğü ve Milli Eğitim Müdürlüğünün düzenlemiş olduğu gençler kız ve erkek futbol müsabakalarında, Arif Nihat Asya Anadolu Lisesi kızlarda il birincisi, erkeklerde İl ikincisi olarak Gaziantep’, Karamanda düzenlenecek Türkiye Bölge Futbol Şampiyonasında temsil etmeye hak kazandı.

Arif Nihat Asya Anadolu Lisesi Beden Eğitimi Öğretmenleri Mustafa Öztürk ve Harun Kutlar okulun zemininin ve tesissin yetersiz olmasına rağmen büyük başarılara imza atıldığını anlattılar. “Okul bölgesinin sosyo-ekonomik ve çevresel durumunda göz önüne alırsak, sporsal anlamda okul başarıları daha çok önem kazanmaktadır. 20 Ocak 2019 tarihinde oynanacak Türkiye Bölge Şampiyonasında Gaziantep’i temsil edecek Arif Nihat Asya Anadolu Lisesi kız ve erkek futbol takımında hedef Türkiye Finallerine yükselebilmek” şeklinde konuşan Mustafa Öztürk, çocukların başarısı için var güçleriyle çalıştıklarına dikkat çekti.

AMAÇ FARKLI

Okulun Beden Eğitimi Öğretmenleri Mustafa Öztürk ve Harun Kutlar sporun okuldaki amacından bahseder; Öğrencilerin okulla birlikte spor ile dersleri birleştirerek kendine yeten özgüveni yüksek sosyal, fiziksel, zihinsel, duygusal ve psikolojik yönden güçlü bireyler yetiştirmeyi amaç edindiklerini söyledi. Ayrıca Harun Kutlar ve Mustafa Öztürk imkânsızlıklardan bahsederek, desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen Şehitkâmil İlçe MEB Müdürü Sn. Mehmet Yağcı ve Arif Nihat Asya Anadolu Lisesi Müdürü İbrahim Halil Kavsara’ya’ya teşekkür ettiklerini bildirdi. Diğer yandan ise okul öğrencileri bu yıl şu başarılara imza attılar;
“Genç Kızlar Bisiklet İl Şampiyonluğu
Genç Erkekler Bisiklet İl Şampiyonluğu
Genç Kızlar Futbol İl Şampiyonluğu
Genç Erkek Futbol İl ikinciliği”

HABER//AYSU YIKMIŞ

GÜNDEM
Haber Merkezi
10.01.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin