Bölgenin parlayan yıldızı oldu

Bölgenin parlayan yıldızı oldu

Gaziantep Üniversitesi Şahinbey Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Suat Zengin, ““Sağlık turizmindeki amacımız çevre ülkelerden, Avrupa ve Amerika’dan ülkemize şehrimize hasta çekmektir. Biz bu ay içinde Sağlık Turizmi Belgemizi aldık. Yine merkezi laboratuarları akredite ettik” diye konuştu.

“SAĞLIK TURİZMİNDE GAZİANTEP FARK YARATTI”

Gaziantep Üniversitesi Şahinbey Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Suat Zengin, “Sağlık turizmindeki amacımız çevre ülkelerden, Avrupa ve Amerika’dan ülkemize şehrimize hasta çekmektir. Biz bu ay içinde Sağlık Turizmi Belgemizi aldık. Yine merkezi laboratuarları akredite ettik. İSO belgesini aldık. Bu konuda Türkiye’de ikinci üniversitesiyiz. Donanımlı bir laboratuarız. Sıfır hataya yakın sonuçlar elde edebiliyoruz. Her geçen gün bölgede yapılamayan testleri de laboratuarımıza eklemeye çalışıyoruz. Çok nadir de olsa bazı hastalıkların testleri İstanbul, Ankara ve yurt dışına  gönderilmesi söz konusu. Biz bunu da azaltmak derdindeyiz” dedi. 

“ADLİ TIP BİRİMİ OLDUKÇA ÖNEMLİ”

Başhekim Zengin sözlerini şu şekilde sürdürdü;
“Oluşturulan adli tıp birimi ile adlı dosya süreçlerinin kısaltılacağını söyleyerek bu birimle Gaziantep’e ve bölgeye hizmet verileceğini belirten Zengin, “Asıl yeniliğimizi adli süreçte yaptık diyebiliriz. Adli tıpta Aysun Baransel hocamızın ve rektör hocamızın öncülüğüyle bir çalışmamız oldu. İhalesi tamamlanmış ve yapım süreci tamamlanmış bir alanda sadece makinelerin kurulma aşaması kalmış. Özellikle adli dosyaların süreçleri bir takım numunelerdeki test sonuçlarının gecikmesinden dolayı gecikiyor. Ankara, İstanbul ve Adana’ya gönderiliyor numuneler. Bölgemizde bu birimi açtığımızda Güneydoğu Anadolu’nun tüm birimleri bizim şehrimize gelecek. İnsan kılından, tırnağından aylar öncesine ait olan bir maddeler maruz kalınmış mı uyuşturucu kullanmış mı tüm bu tahlilleri yapabileceğiz.” 

GÜNDEM
Aysu Yıkmış
10.06.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin