“BAYRAMLAR RABBİMİZİN BİR İKRAMIDIR”

“BAYRAMLAR RABBİMİZİN BİR İKRAMIDIR”

AK Parti Gaziantep milletvekili Derya Bakbak Ramazan Bayramı dolayısı ile yayınladığı mesajda;

“Bayram günleri Rabbimizin, Ramazanı eda eden kullarına bir ikramıdır. Bizler de üç ayları, mübarek geceleri ihya ederek bu ikrama; bayrama kavuşmanın huzuru ve sevinci içerisindeyiz.

Ramazan boyunca rabbimizin rızasını kazanabilmek için nefsimizle mücadele ettik, imsaktan iftara uzanan bir sabır imtihanı yaşadık.

Bu yıl salgın nedeniyle her zamanki gibi geçiremedik Ramazanı ancak geride bıraktığımız o günlerde gösterdiğimiz sabır ve tedbirler meyvelerini verdi.

Ortaya koyduğumuz tablo tüm milletimizin kararlılığının, sabrının devleti ile dayanışmasının bir eseridir. Devletimiz bu süreçte sosyal destek programı, kısa çalışma ödeneği, nakdi ücret desteği, işsizlik ödeneği ile 11.5 Milyar TL destek sağlayarak vatandaşımızın mağduriyetinin önüne geçti. Alınan tedbirlerle vaka sayısını da önemli oranda düşürdük…

Şimdi bu tabloyu çok daha güzelleştirmek bizlerin elinde.  Küçük bir ihmalin tüm Türkiye’yi etkileyeceğini aklımızdan çıkarmayalım.

Bayramlar akraba eş dost ile buluşma günleridir ama emeklerimizin boşa gitmemesi için bu bayram sokağa çıkma yasağına riayet edelim. Sonrasında güzel günler çok yakın...

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde aldığımız tedbirlerin yanında normalleşe süreci de başladı.

Normalleşme sürecinde de yine tedbiri elden bırakmadan medeniyetimizin köklerinden aldığımız güçle yeryüzünde hayrı, iyiliği ve güzelliği hakim kılmak, kardeşlik iklimini dalga dalga yaymak için çalışmalıyız.  

Ramazan boyunca elde ettiğimiz manevi kazanımları hayatımız boyunca sürdürmeye gayret edelim.

Bu duygu ve düşüncelerle bayramın başta İslam coğrafyası olmak üzere, tüm insanlığın kurtuluş ve hidayetine vesile olmasını diliyor; sağlık, huzur ve barış getirmesini yüce Allah’tan niyaz ediyorum.

GÜNDEM
Haber Merkezi
22.05.2020

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin