Bataklık Operasyonunda Gaziantepli isimler tutuklandı

Bataklık Operasyonunda Gaziantepli isimler tutuklandı

Gözaltına alınan CHP’li Meclis Üyesi Y.K.’nin eşi O.K. ifadesinin ardından serbest bırakıldı. CHP’li eski meclis üyesi İ.A.’nın oğlu ve kardeşi ise ceza evine gönderildi.

Cumhuriyet tarihinin en büyük uyuşturucu ve uyuşturucu geliri aklanmasına yönelik 67 kişinin gözaltına alındığı ‘Bataklık’ operasyonunda şebekenin üç yönetici ortağı Çetin Gören, Halil Aslantaş ve Nejat Daş’ın da aralarında bulunduğu 34 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi.
Uyuşturucu ve uyuşturucu gelirlerine karşı, 9 ülkeyle işbirliği yapılarak Cumhuriyet tarihinin en büyük operasyonu olan "Bataklık Operasyonu"nun Gaziantep ayağında önemli gelişmeler yaşandı. 25 kişinin gözaltına alındığı operasyonda bir çok isim serbest bırakıldı.
Gaziantep’te operasyon kapsamında bilgisine başvurulmak üzere gözaltına alınan CHP’li Meclis Üyesi Y.K.’nin eşi O.K. ifadesinin ardından serbest bırakıldı. Yine CHP’li eski meclis üyesi M.B.’nin kardeşi de serbest bırakılırken, CHP’li eski meclis üyesi İ.A.’nın oğlu ile kardeşi tutuklanarak ceza evine gönderildi.

GÜNDEM
Merve Tanrıöver
6.07.2020

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin