“Artan işsizlik sonucu bunlar yaşanıyor”

“Artan işsizlik sonucu bunlar yaşanıyor”

Şahinbey Belediyesinin önünde ilçe belediyesine yaptığı iş talebine ret cevabı alınca kendisini yakarak yaşamına son veren Eyüp Dal’ın ölümüne çok üzüldüklerini kaydeden CHP İl Başkanı Lütfi Demir, iktidarın bu tür görüntülerden utanması gerektiğini dile getirdi. CHP Şehitkamil İlçe Başkanı Coşkun Atalamış ise genç adamın işsizlikten dolayı yaşamına son vermesinin oldukça acı bir olay olduğuna dikkat çekti.

“17 YILDIR İŞSİZLİK GİDEREK ARTIYOR”

Cumhuriyet Halk Partisi Gaziantep İl Başkanı Dr. Lütfi Demir, işsiz genç adamın iş bulamadığı için yaşamına son vermesinden duydukları üzüntünün oldukça derin olduğunu dile getirdi. Demir açıklamasında şu ifadelere yer verdi;
“17 yıldır işsizlik giderek artıyor. Evlerine ekmek götüremeyen insanların kendilerini yakıyorsa bu iktidar bundan utanmalıdır. Üretimin olmadığı yerde, işsizlik artıyor görüyoruz. Yaşanan bu acı olay hepimizi derinden üzmüştür.”

“UMARIZ BUNDAN SONRA BENZER BİR OLAYLA KARŞILAŞMAYIZ”

Cumhuriyet Halk Partisi Şehitkamil İlçe Başkanı Coşkun Atalamış, iş başvurusundan dolayı Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nde bir genç adamın tekme-tokat dövülmesinin ardından Şahinbey Belediyesinin önünde bir vatandaşın kendisini yakarak yaşamına son vermesinden dolayı yaşadıkları üzüntünün tarifinin olmadığını kaydetti. Atalamış açıklamasını şu şekilde sürdürdü;

“Gaziantep Büyükşehir Belediyesinde geçtiğimiz günlerde işsiz bir genç tekme-tokat dayak yedi. Daha bunun şokunu atlamazken Şahinbey Belediyesinin bahçesinde kendisini yakan vatandaşımız bizleri derinden üzdü. Kendisini yakarak yaşamına son veren kardeşimize Allahtan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. Umut ediyorum ki bundan sonra bu ve benzeri bir hadiseyle karşılaşmayız. Bu konuda da bizi yönetenlerin işsizlik sorunu karşısında ciddi adımları atmalarını bekliyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi olarak işsizliğin önlenmesine yönelik önemli projelerimizin bulunduğunu yeniden bu vesileyle hatırlatmak isteriz.”

GÜNDEM
Bülent Öner
20.05.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin