ARALIKSIZ DENETİM UYGULANACAK!..

Koronavirüs tedbirleri kapsamında uzun süredir kapalı tutulan restoran, kafe, kıraathane ve lokantalar yeniden hizmete başladı. Esnaf odası temsilcileri işyerlerini yeniden açan esnafları ise özellikle hijyen konusunda uyardı.
ARALIKSIZ DENETİM UYGULANACAK!..

Restoran, kafe, pastahane, kıraathane, çay bahçesi işletmecileri sabah erken saatlerde iş yerlerine gelerek dükkanlarını temizledi. Daha sonra dezenfekte ettikleri işletmelerinde uzun bir aranın ardından müşterilerini beklemeye başladı. Gaziantep Lokantacılar ve Tatlıcılar Odası Başkanı Mehmet Bayrakçı, yeniden işyerini açan esnafların aralıksız bir şekilde denetime tabi olacağına dikkat çekti. Bayrakçı, kurallara uymayan esnafa cezai işlemlerin gözünün yaşına bakmaksızın uygulanacağını kaydetti.

NORMALLEŞME SÜRECİ BAŞLADI

Gaziantep’te, yeni tip koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında geçici olarak kapanan restoran ve kafeler normalleşme süreci çerçevesinde hizmet vermeye başladı. Gaziantep Lokantacılar ve Tatlıcılar Odası Başkanı Mehmet Bayrakçı, aylardır işyerleri kapalı olan esnafların ekonomik olarak kötü bir süreçten geçtiğine dikkat çekerek sözlerini şu şekilde sürdürdü;
“Hükümetin koronavirüs tedbirleri kapsamında halk sağlığı için kapattığı işyerlerinin önemli bölümü 1 Haziran itibariyle yeniden hizmet vermeye başladı. İşyeri açılan sektörlerden lokanta ve tatlıcılarda 1 Haziran itibariyle tam kapasiteyle çalışmaya başladılar. Tüm esnaflarımıza bizler gerekli uyarılarımızı yaptık. Uyarılarımız tekrarlanacak. Fakat esnaf arkadaşlarımız iyi bilsinler ki denetimler aralıksız şekilde devam edecek. Halkımızın sağlığı bizlerin kazançların çok daha önemli.”

“LOKANTA ÇALIŞANLARI TİTİZ DAVRANACAK”

Lokanta işletmecisi Uğur Dertli yaptığı açıklamada, uzun süren ayrılığın ardından tekrar dükkanlarını açmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti. Sabah erkenden gelerek iş yerlerini temizlediklerini anlatan Dertli, “Temizliğimizi yaptık, lokantanın her yerini dezenfekte yaptık. Masaları sosyal mesafe kuralına uygun bir şekilde düzenledik. Müşterilerimize hizmet vermeye başladık” dedi. Açılış öncesi çalışanlar ve müşterilerin sağlığına yönelik gerekli hijyen şartlarını sağladıklarını anlatan Dertli, gerekli tüm önlemleri alarak çalışmaya başladıklarını sözlerine ekledi.

GÜNDEM
Sabiha Nigar Kocaman
1.06.2020

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin