Alleben Vadi Park Projesinde sona doğru

Alleben Vadi Park  Projesinde sona doğru

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Allaben Göleti bölgesinde 270 bin metrekarelik alana eşsiz bir park alanı kazandırmak için çalışmalarını sürdürüyor. Projeyle, farklı bitki türlerinin bir arada bulunduğu ülke bahçeleri, survivor parkurları, okçulukla paintball alanı ve çok amaçlı spor sahaları Vadi Alleben Park Yeşil ve Sosyal Donatı Alanı’nda ziyaretçilere keyif dolu anlar yaşatacak. Çalışmaları yerinde izleyen Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Latif Karadağ, projenin kısa sürede tamamlanmasını hedeflediklerini dile getirdi.

İNSAN ODAKLI PROJELER DEVAN EDİYOR

İnsan odaklı projeleriyle adından sıkça söz ettiren Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Şahinbey İlçesi’ne bağlı Yamaçtepe Mahallesi’nde 270 bin metrekarelik alanda huzuru ve eğlenceyi bir arada sunduğu Vadi Alleben Park ve Sosyal Alanı Çevre Düzenleme Projesi’yle ziyaretçilerini ağırlamayı sabırsızlıkla bekliyor. 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde halka vadettiği projeler arasında bulunan Vadi Alleben Projesi için Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, herkesin ailece gelip dinlenebileceği, Alleben Deresi eşliğinde yürüyebileceği ve macera parkında çocukların oyunlar oynayabileceğini parkı kısa sürede nihayete erdireceklerini söyledi.

BİRBİRİNDEN DEĞİŞİK ÇİÇEK TÜRLERİ YER ALACAK

Proje sayesinde ziyaretçiler, Alleben Deresi’ne bakan yürüyüş parkurlarında dere manzarasına doyarken Osmanlı, Çin, Japonya ve Hollanda’daki çiçek türleri 20 bin metrekarelik alan üzerine kurulacak Ülke Bahçeleri’nde ziyaretçilerin beğenisine sunulacak. Toplamda 270 bin metrekarelik alana sahip Vadi Alleben Park Yeşil ve Sosyal Donatı Alanı’nda her yaş grubuna hitap etmek adına farklı türden yapılar inşa edilecek. 40 bin metrekarelik alana konumlandırılacak Macera Alanı’nda zipline, macera kulesi, survivor parkurları, çocuk macera oyun alanı, okçuluk ve paintball sahaları bulunacak. Öte yandan parkın hizmete açılmasıyla; fitness, koşu yolu, bisiklet yolu, serbest düşüş, hava bisikleti, dev salıncak, futbol ve çok amaçlı sahalar da sporseverlerin popüler mekanları arasında yerini alacak.

GÜNDEM
Bülent Öner
23.11.2021

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin